هیأت مذهبی، فرهنگی علمدار کربلا شهرستان خدابنده
مطالب وبلاگ هر هفته یک یا دو بار به روز رسانی می شود !
درباره وبلاگ


این وبلاگ شامل شامل :
اطلاعات کامل از برنامه ها ، مراسمات و اهداف هیئت
و همچنین برخی از مطالب و ... فرهنگی، سیاسی ، و اجتماعی می باشد

آدرس سایت هیئت:
www.a82.ir

مدیر وبلاگ : دست به قلم

جوابیه عسگراولادی و پاسخ كیهان (به جای یادداشت روز)

کیهان- 7 بهمن 91
برادر بزرگتر و بزرگوارمان جناب آقای حبیب الله عسگراولادی در پاسخ به یادداشت روز دوشنبه 2/11/91 كیهان با عنوان «سر و ته یك كرباسند» جوابیه ای ارسال داشته اند كه متن كامل آن از نظر خوانندگان محترم می گذرد. با این توضیح ضروری كه نامه قبلی ایشان را بدون تعریضی به چاپ رساندیم و درباره نامه اخیر استاد نیز، نظر مشابهی داشتیم چرا كه پیش از این دیدگاه و نظر كیهان درباره موضوع مورد بحث را طی یادداشت های متعدد و اخبار و گزارش های مستند و فراوان مطرح كرده ایم و نیازی به تكرار آن نمی دیدیم، اما حضرت ایشان در تماس با كیهان اصرار داشتند كه آنچه در جوابیه آورده اند بی پاسخ نماند و كیهان نیز دیدگاه و نظر خود را در این خصوص مطرح كند. از این روی، ابتدا متن كامل نامه استاد و در ادامه آن، نظر كیهان را مطالعه خواهید كرد، ضمن آن كه با استنباط از خواسته برادر بزرگوارمان جناب آقای حبیب الله عسگراولادی، این هر دو را به جای «یادداشت روز» می نشانیم.
برادر عزیز و سرور گرامی جناب آقای حسین شریعتمداری
مدیر مسئول محترم روزنامه كیهان
سلام علیكم
چندی پیش اجازه فرمودید به عنوان پامنبری نقدی را كه در خصوص مواضع آیت الله هاشمی رفسنجانی در سرمقاله 12/10/91 قلمی كردید بنده هم در كیهان مطالبی خطاب به مخاطبین این جریده شریف داشته باشم. تعجب بنده در درج مقاله ام این بود كه جنابعالی هیچ تعریضی به آن مطالب نداشتید، احساس كردم صبوری كردید حریم نگه داشتید و داوری را به مخاطبان سپردید در حالیكه بنده همواره به نصایح دوستان بویژه جنابعالی كه دلسوزتر از بنده به صیانت از نظام هستید، نیازمندم.
بدون شك قلم جنابعالی در بصیرت بخشی به جامعه و شفاف سازی در خصوص فتنه ها بویژه فتنه سال 88 نقش ممتازی دارد بویژه آنكه هر وقت سخن گفته اید با مدرك و سند و قابل اثبات در محكمه مردم و محاكم قضایی و نیز فردای قیامت در محكمه الهی بوده است. اجازه می خواهم جنابعالی اذن فرمایید بار دیگر یك پامنبری شماره 2 در خصوص مقاله «سروته یك كرباسند» به شرح زیر داشته باشم.
1- شما به حق فهرستی از تلاش های هماهنگ سرویس های جاسوسی آمریكا، رژیم صهیونیستی و انگلیس را در شكل گیری فتنه سال 88 تحت پوشش های گوناگون در دهه اخیر ارائه فرمودید اگر صلاح بود و دستگاه های امنیتی نظام هم همین هوشمندی را می داشتند و پا به پای روزنامه نگاران شجاعی چون شما اطلاعات لازم را در اختیار مسئولان و بویژه رسانه ها قرار می دادند آمادگی مردم را در مقابله با فتنه دوچندان می كردند. هم اكنون كه این سطور را می نویسم بدون شك همان سرویس ها در كشور فعالند و خود را برای فتنه ای جدید در انتخابات آینده آماده می كنند. به قول معروف زیركان هوشمند ایران بهشت جاسوسان غربی است. ما ضرب شست دشمن را در نهضت مشروطیت و نهضت ملی و نیز انقلاب اسلامی بارها تجربه كردیم. به فضل خدا با روشنگری امام(ره) و مقام معظم رهبری و دلسوزانی چون شما در عرصه رسانه ها مشت فتنه گران و فتنه سازان را باز كردیم.
فهرست شما نشان می دهد كه طراحان و سازماندهان و سران فتنه آمریكا، رژیم صهیونیستی و انگلیس مكار بودند اگر ما كسان دیگری را به این نام شناسایی كنیم در فتنه بعدی آسیب خواهیم خورد. امام(ره) فرمودند: دشمن اصلی ما آمریكاست و آمریكا شیطان بزرگ است اما عده ای از روی غفلت در انتخابات سال 88 رقبای خود را شیطان اكبر نامیدند و یك «رقابت انتخاباتی» را با كارگردانی سرویس های دشمن به صورت یك «منازعه ملی» درآوردند.
اینكه شما بگویید افرادی در داخل كشور «سران فتنه» بودند و بنده بگویم آنان «فتنه زده» بودند هیچ تغییری در نرخ اتهامات و جرائم و مجازات های آنها از سوی مردم و نظام حاصل نمی شود ممكن است بنده همان داوری كه شما در مورد آنها دارید را بپذیرم.
اما در آسیب شناسی فتنه اگر دقیق عمل نكنیم ممكن است از یك سوراخ چند بار گزیده شویم. شما و ما می توانیم یك فهرست از سیئات كسانی كه روزگاری در این كشور منشأ خدمت بوده اند (و در فتنه به قول شما جزو سران بودند و به قول من فتنه زده شدند) شماره كنیم و مشغول مرده باد و زنده باد شویم این یك راه حل است چه بسا هم معقول به نظر رسد اما به نظر این ناچیز راه حل های دیگری هم برای مهار و جلوگیری از بازتولید فتنه وجود دارد و می توان آن را از سیره علی(ع) در مقابله با فتنه جمل آموخت شاید دست آوردهای آن برای نظام مفیدتر باشد.
2- شما به حق گزارشی از ورود ژنرال های جنگ نرم به تهران تحت پوشش های خاص علمی و پژوهشی و دانشگاهی دادید. محصول تماس ها و ارتباطات آنها شكل گیری فتنه سال 88 شد. همانها همین تجربه را در فتنه 18تیر 78 داشتند اما این بار با یك لشگركشی وسیع كه عمدتا سربازان خط مقدم آن همین دوستان یا به تعبیر دیگر رقبا و یك ضلع از رقابت انتخابات سال 88 بود، به میدان آمدند. رهبری معظم انقلاب با درایت و هوشمندی فتنه را مهار و كنترل كردند. مردم انصافا جلوتر از نخبگان دست آمریكا را خواندند و از ابتدا تا انتهای فتنه ایستادند. نهادهای امنیتی و نظامی و قضایی در حد وسع خود به سرعت به اوضاع سوار و مسلط شدند و شكست عظیمی را به دشمن وارد ساختند كه انصافا از فتوحات رزمندگان اسلام در 8 سال دفاع مقدس هم عجیب تر و خارق العاده تر بود. بنده در این مدت نه همراه فتنه گران و نه جزو ساكتین فتنه بودم پا به پای شما و دیگر دوستان دستی در روشنگری ها داشتم. سخن من پس از سه سال از فروكش كردن غبار فتنه این است كه آیا راهی می توان برای بازگشت كسانی كه به هر دلیل در این فتنه گرفتار شدند به خیمه انقلاب و امام و نظام پیدا كرد؟
غربیها همانطور كه فرمودید كارشان را از گفتگو با آنها تحت پوشش های خاص آغاز كردند و در این گفتگوها آنها را راضی كردند به این خبط عظیم تن در دهند به قول شما جزو سران فتنه و به قول من فتنه زده شدند. آیا ما این قدرت را داریم كه با گشودن باب گفتگو با همین ها آنها را به یاد حضور در خیمه امام و رهبری و فداكاری برای ملت بیندازیم و كارنامه آنها را در انقلاب یاد آنها آوریم و بگوئیم به دامن پر مهر امام و رهبری و مردم برگردید. به آنها بگوئیم بیایید برگردیم به كلمه ای كه بین ما و شما پذیرفته شده است.
حضرت علی(ع) چند دقیقه قبل از آغاز جنگ جمل فرمودند: شتاب نكنید تا بنده حجت را بر این گروه تمام كنم آنگاه قرآنی بدست ابن عباس داد و فرمود؛ به سوی سران فتنه برو و آنهارا به قرآن دعوت كن و به آنها بگو چرا نقض پیمان كردید و بیعت شكستید او رفت و پاسخ هر سه رد حجت امام (ع) بود و گفتند چیزی بین ما و شما جز شمشیر نیست. امام(ع) باز گفتگو را رها نكرد آنگاه حضرت رو به سپاهیان خود كرد و گفت از شما چه كسی حاضر است این قرآن را در دست خود بگیرد و به نزد این جماعت ببرد و با آنان اتمام حجت كند و آنان را به قرآن فرابخواند. اگر دست او را قطع كردند قرآن را به دست دیگرش بگیرد و اگر هر دو را قطع كردند آن را به دندان بگیرد. جوانی بلند شد گفت؛ من! حضرت دوباره حرف خود را تكرار كرد. دوباره همان جوان بلند شد گفت؛ من! حضرت قرآن را به دست او داد. او رفت به میدان. فتنه گران جمل دو دست او را قطع كردند او قرآن را به دندان گرفت تا سرانجام جان سپرد. با همه این اوصاف حضرت فرمود اگر كسی از آنها فرار كرد و جنگ را ترك كرد او را تعقیب نكنید. طلحه كشته شد. زبیر جنگ را رهاكرد. با عایشه هم طوری برخورد شد كه تا پایان عمر حضرت علی(ع)، در هیچ فتنه ای مشاركت نكرد.
بنده را در عرصه سیاست یك پیر می شناسند اما خدا توفیق داده در این عرصه جوان بمانم پیش خودگفتم بی آنكه از علی زمان مأموریتی داشته باشم. نقش آن جوان را آن هم پس از گذشت 3 سال از فتنه 88 بازی كنم و به كسانی كه بنای بی مهری به نظام و رهبری و مردم دارند بگویم بیایید برگردیم به قرآن! قرآن تكلیف همه ما را روشن كرده است. اینكه از آن سوی تیری پرتاب نمی شود نشان می دهد ممكن است گوش شنوایی باشد لذا مهار فتنه و جلوگیری از باز تولید آن می تواند راه حل های دیگری هم داشته باشد. اجازه می خواهم ضمن احترام به این دیدگاه كه آنها «سر و ته یك كرباسند» دیدگاه دیگری هم وجود داشته باشد لایه های متفاوت فتنه بازشناسی شود اگر امكانی برای گفتگو وجود دارد با همین منطق علی(ع) در جمل خود را از آن گفتگو ها محروم نكنیم. من قبول دارم چنین فهمی از صورت مسئله با توجه به پیشینه و پسینه حادثه قدری مشكل است نیازی هم نیست خیلی از عزیزان چنین برداشتی از حل قضایا داشته باشند. لذا بنده تصمیم گرفتم از آبرویی كه برخی فكر می كنند از همراهی با نظام و امام(ره) و رهبری دارم باب گفتگو را با كسانی كه در این فتنه به نوعی گرفتار شدند با ادبیاتی متفاوت آغاز كنم. ممكن است این رویكرد هیچ دستاوردی نداشته باشد لذا بنده به تنها چیزی كه در این دنیا به عنوان آبرو دارم باقی خواهم گذاشت و ان شاء الله امیدوار به لطف و مرحمت الهی بزودی نقاب در خاك خواهم كشید. اگر هم دستاوردی داشت و آن اینكه بتوانیم دوباره دوستانمان را زیرخیمه انقلاب و زیر سایه پر مهر ولایت جمع كنیم خوب این تیرخلاص به آخرین ترفندهای جنگ نرم دشمن علیه انقلاب است.
3- حجت الاسلام والمسلمین خاتمی در آغاز توفیق اقبال مردم به او در سال 76 گفته بود راهبرد من این است كه؛ معاندین نظام را مخالف، مخالفین نظام را منتقد و منتقدین نظام را موافق كنم. این سخن حقی است باید به قول و نیت او احترام گذاشت اما متأسفانه طی ده سال گذشته دیدیم كه او نه تنها توفیق در عملیاتی كردن آن نداشت بلكه خودش هم اكنون در جایگاهی است كه اباء داشت در آنجا بایستد. برخی از دوستان ممكن است نگران حال بنده باشند. گفته اند بنده آلزایمر سیاسی گرفته ام. آنها خوف این را دارند كه بنده هم بروم همانجا كه نگران هستند. این ناچیز طی 50 سال سیاست ورزی به ویژه از آن زمان كه به عنوان سربازی كوچك در خیمه امام(ره) توفیق اطاعت دارم هیچگاه به این اندازه مؤمن به راه امام و انقلاب و اطاعت محض از مقام معظم رهبری نبودم اگر بنده را قطعه قطعه هم كنند از خون و پوست و گوشتم صدای وفاداری به اسلام و نظام و رهبری درمی آید. این را هم از باب توضیح بگویم این مواضع مربوط به خودم است از سوی هیچكس هم مأموریت برای گفتگو ندارم. نقد همه دوستان و نیز كسانی كه طرف اصلی گفتگوی بنده هستند به جان پذیرایم.
حبیب الله عسگراولادی
¤¤¤
كیهان: درباره جوابیه برادر عزیزمان جناب آقای حبیب الله عسگراولادی گفتنی هایی هست كه از آن میان تنها به چند نكته ضروری تر اشاره می شود و قبل از شروع لازم است از نظر لطف ایشان نسبت به نگارنده تشكر كنم و از خداوند تبارك و تعالی عاجزانه بخواهم كه اینجانب را با حسن ظن ایشان محشور فرماید.
1- آقای عسگر اولادی خطاب به نگارنده می فرمایند «شما به حق فهرستی از تلاش های هماهنگ سرویس های جاسوسی آمریكا، رژیم صهیونیستی و انگلیس را در شكل گیری فتنه 88 تحت پوشش های گوناگون در دهه اخیر ارائه فرمودید» ایشان به بند دوم از یادداشت كیهان با عنوان «سر و ته یك كرباسند» اشاره كرده اند كه در آن آمده بود؛
«فتنه آمریكایی-اسرائیلی 88 به گواهی اسناد مكتوب و موجود، دستكم از 10 سال قبل طراحی شده بود و تمامی مراحل آن بی كم و كاست- تاكید می شود كه بی كم و كاست- براساس فرمول دیكته شده مثلث آمریكا، اسرائیل و انگلیس، به اجرا درآمده است. از 10 سال قبل، دهها تن از برجسته ترین نظریه پردازان و مدیران كودتاهای مخملی با ماموریت آموزش و آماده سازی سران و عوامل فتنه به ایران سفر كرده و مراحل مختلف و پلكانی فتنه را با هدف براندازی نظام اسلامی به آنان آموزش داده بودند كه از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره كرد؛
«جان كین» رئیس مركز مطالعات دموكراسی در لندن و دانشگاه وست مینستر انگلستان و كارشناس ارشد MI6 -سرویس اطلاعات خارجی انگلیس- دوبار در مهرماه 1378 و آبان 1383/«یورگن هابرماس» مشهورترین نظریه پرداز «نافرمانی مدنی» در اردیبهشت ماه سال 1381/ «ریچارد رورتی» از مسئولان برجسته و بلندآوازه عملیات سری سازمان «سیا» با گرایش «جنگ های عقیدتی» در خرداد 1383/«مانوئل كاستلز» نظریه پرداز رسمی سازمان سیا و عضو «كمیته خطر» آمریكا D.C خرداد 1385/«جان هیك» عضو برجسته اینتلجنت سرویس انگلیس اسفند 1383/ «آلن تورن» از سرویس اطلاعاتی فرانسه زمستان 1380/ «تیموتی گارتن اش» دستیار آیزایا برلین و مشاور ارشد MI6 و صاحب نظریه معروف «فشار از پایین و چانه زنی از بالا» شهریور 1384/«اگنش هلر» رهبر كودتای رنگی مجارستان اردیبهشت 1384/ «آدام میچنیك» از رهبران جنبش همبستگی لهستان و عوامل اصلی كودتای مخملی منجر به فروپاشی بهار 1384/ «الكساندر اسمولار» از رهبران كودتای رنگی لهستان اردیبهشت 1384/ «مایكل ایگناتیف» رهبر لیبرال های پارلمان كانادا خرداد 1384/ و... كه شرح مفصل ماموریت آنان با راهبرد مشترك و هماهنگ براندازی به درازا می كشد و...
و اما، تمامی این ماموران برجسته، در پوشش های آكادمیك به ایران آمده و برای سران و عوامل فتنه88 كارگاه های آموزشی برپا كرده اند. نگاهی به موضوعات آموزشی آنها و مقایسه آن با اظهارنظرها، مصاحبه ها، یادداشت ها و تحلیل ها و تفسیرهایی كه فتنه گران بر زبان و قلم داشته و دارند، به وضوح نشان می دهد كه سران و عوامل فتنه در تمامی ماه های قبل و بعداز فتنه 88 و در سال های حاكمیت مدعیان اصلاحات، آموزه های برگرفته از نظریه پردازان یاد شده آمریكایی، انگلیسی و اسرائیلی را روخوانی و رونویسی می كرده اند. و این همه جدای از آموزش ها و روابط خیانت آمیز دیگری است كه سران و عوامل فتنه در خارج از كشور با كارشناسان برجسته سرویس های اطلاعاتی دشمن داشته اند. نظیر دوبار ملاقات آقای خاتمی با جرج سوروس صهیونیست، اعزام عوامل فتنه به دفاتر دوبی و لاهه هلند كه «الیزابت چنی»، دختر دیك چنی با همكاری بنیاد هیفوس در این دو كشور برپا كرده بود و...»
جناب عسگراولادی تمامی موارد فوق را تائید می كنند- كه البته مستند و غیرقابل تردید نیز هست- بنابراین چگونه و با كدام توضیح می توان در وطن فروشی سران فتنه88 و نقش آنان به عنوان ستون پنجم آمریكا، اسرائیل و انگلیس كمترین تردیدی كرد؟! باید از استاد گرانقدر پرسید؛ آیا سران فتنه 88 یا به قول ایشان «فتنه زدگان» آشكارا و رسماً با منافقین، بهایی ها، سلطنت طلب ها، ماركسیست ها و همه گروههای ضدانقلاب و برانداز ائتلاف نكرده بودند و مگر مورد حمایت مستقیم مالی، سیاسی و تداركاتی آمریكا، اسرائیل، انگلیس نبودند، مگر نتانیاهو آنان را «بزرگترین سرمایه اسرائیل در داخل كشور» ندانسته بود؟ مگر اوباما به صراحت از حمایت همه جانبه سران فتنه- با ذكر نام- به عنوان «یكی از اهداف استراتژیك آمریكا در ایران» یاد نكرده بود؟! مگر فتنه گران شعارهای رسما دیكته شده اسرائیل را به دفاع از رژیم صهیونیستی سر ندادند؟ مگر روز مبارزه با استكبار جهانی به نفع آمریكا شعار ندادند؟ مگر به ساحت عاشورای حسینی(ع) اهانت نكردند؟ مگر مسجد آتش نزدند؟ مگر تصویر حضرت امام(ره) را پاره نكردند؟! و... مگر ده ها و صدها جنایت مشابه دیگر را مرتكب نشدند؟! تمامی این جنایات با حمایت و تایید كسانی صورت پذیرفت كه حضرتعالی سعی دارید آنها را فقط «فتنه زده» بدانید و نه «سران فتنه»! ممكن است بفرمائید كه آنها خود را رهبران و سران فتنه 88 نمی دانند و یا بفرمائید وطن فروشی ها و جنایات یاد شده را محكوم می كنند! خب! استاد بزرگوار! آدم زنده كه وكیل و وصی نمی خواهد! و در حالی كه هیچیك از سران فتنه حاضر به محكوم كردن جنایات یاد شده نیستند، حضرتعالی چه اصراری دارید كه آنها را فقط «فتنه زده» بنامید؟! فتنه زده افراد بی خبر و ساده دلی بودند كه فریب سران فتنه را خورده بودند. آیا از نظر جنابعالی، این افراد فریب خورده با كسانی كه آنها را سران فتنه می نامیم هیچ تفاوتی ندارند؟! به یقین آنها را یكسان نمی دانید، بنابراین سؤال بعدی این است كه تفاوت آنان را در چه می دانید؟! آیا غیر از این است كه چشم افراد فریب خورده در جریان فتنه 88 به دستورالعمل آن چند نفر دوخته شده بود؟! بنابراین چه اصراری دارید كه ثابت كنید این چند نفر سران فتنه نیستند؟! مگر برای این كه «سران فتنه» تلقی شوند باید چه ویژگی ها و خصوصیاتی داشته باشند كه نداشته اند؟!
2- جناب عسگراولادی عزیز، انكار نمی كنند، بلكه تاكید هم می فرمایند كه فتنه 88 مدیریت بیرونی داشته است و از این روی باید مثلث آمریكا، اسرائیل و انگلیس را «سران فتنه» تلقی كرد. این برداشت كه فتنه 88 را مثلث یاد شده مدیریت كرده است قابل تردید نیست و سران فتنه حقیرتر از آن بوده و هستند كه طراح اصلی فتنه همه جانبه، عمیق و پرحجم 88 باشند ولی سخن آن است كه «مدیریت بیرونی» چگونه و تحت مدیریت چه كسانی فتنه88 را در داخل كلید زده و دستورالعمل های خائنانه خود را از طریق چه كسانی در داخل كشور دنبال كرده است؟! و فتنه گران زیركدام پرچم جمع شده بودند؟!
3-استاد بزرگوار خطاب به نگارنده می فرمایند «اینكه شما بگوئید افرادی در داخل كشور «سران فتنه» بودند و بنده بگویم آنان «فتنه زده» بودند هیچ تغییری در نرخ اتهامات و جرائم و مجازات های آنها از سوی مردم و نظام حاصل نمی شود. ممكن است بنده همان داوری كه شما در مورد آنها دارید را بپذیرم» در این بخش از نامه آقای عسگراولادی نكته مهمی نهفته است كه یقین دارم ایشان از آن غفلت فرموده اند و اتفاقا جان كلام همینجاست. اگر سران فتنه را فقط «فتنه زده» بدانیم ضمن آن كه واقعیات موجود را نادیده گرفته ایم، جنایات آنان را كه وطن فروشی و ایفای نقش ستون پنجم دشمن از جمله آنهاست، در حد و اندازه افراد فریب خورده پائین آورده و از خیانت های یاد شده تبرئه كرده ایم! در این حالت جناب عسگراولادی - با عرض پوزش و بی آن كه بخواهند- برای كاستن از جرم و جنایت سران فتنه، به افراد ساده دل كه فریب آنها را خورده بودند جفا كرده اند. آیا غیر از این است؟!
4- آقای عسگراولادی به ماجرای جنگ جمل و نصیحت ها و اتمام حجت های حضرت امیر علیه السلام با اصحاب جمل اشاره كرده و نتیجه گرفته اند كه ایشان نیز در پی نصیحت «سران فتنه» یا به قول خودشان «فتنه زدگان» هستند در این باره گفتنی است كه؛
الف؛ مگر مسئولان نظام و مخصوصاً رهبر معظم انقلاب با سران فتنه اتمام حجت نفرمودند؟ ایشان در خطبه نماز جمعه 26 خرداد، آنان را به قانون گرایی دعوت كرده و از آشوب های خیابانی برحذر داشتند و مدتی بعد از ستاد هر 4 نامزد انتخاباتی 5 نفر را فرا خوانده و نقطه نظرات آنها را به دقت مورد توجه قرار دادند و سفارش های منطقی و پدرانه ای فرمودند. به سران فتنه رسماً اعلام شد كه اگر نسبت به سلامت انتخابات تردیدی دارند، نظام حاضر به پی گیری نظرات آنها و حتی بازشماری هر صندوقی است كه آنان می خواهند. تعدادی از نمایندگان مجلس و صاحب نظران با موسوی، كروبی، خاتمی و هاشمی به طور جداگانه ملاقات كردند و خواستار رویكرد آنان به قانون و پی گیری خواسته خود از مجاری قانونی شدند و... اما سران فتنه به هیچ یك از این نصیحت های منطقی، قانونی و مستدل توجهی نكرده و به فتنه گری ادامه دادند. گفتنی است كه جناب عسگراولادی نیز روز دوشنبه 2 آذرماه 88 در مصاحبه با خبرگزاری فارس درباره همین افرادی كه اكنون آنها را فقط «فتنه زده» می نامند، گفته بودند: «اصل مطالب را كسانی از خارج و عوامل شان در داخل مدیریت می كنند كه یك قلم مبلغ 77 میلیون دلار و یك قلم جدید مبلغ 55 میلیون دلار از كاخ سفید دریافت كرده و سازمان و ساختار خاص خود را داشته و گوششان به این حرف ها بدهكار نیست. در حال حاضر شیب معتدل در جریان های سیاسی طی می شود تا همه به این نتیجه برسند كه باید چشم فتنه را كور كرد ان شاءالله...»
اكنون باید پرسید؛ جناب عسگراولادی عزیز! مبالغ كلان 77 و 55 میلیون دلار كه جنابعالی به آن اشاره فرموده اید را چه كسانی در داخل كشور دریافت كرده اند؟ این كه سخن خود حضرتعالی است. نیست؟! آیا مبالغ كلان یاد شده- كه البته فقط بخشی از بسیارهاست- وسط خیابان توزیع شده و یا آن كه برای افرادی خاص فرستاده شده است؟! مانند آن مبلغ كلان كه از سوی ملك عبدالله سعودی برای یكی از سران فتنه حواله شده بود!
فرموده بودید «اصل مطلب را كسانی از خارج و عواملشان در داخل مدیریت می كنند» بنابراین خود جنابعالی اولاً؛ بر پیوند فتنه 88 با بیرون تأكید ورزیده اید و ثانیاً؛ فرموده اید كه كسانی در داخل آن را مدیریت می كنند. یعنی اذعان دارید كه افراد یاد شده «سران فتنه» هستند.
نكته درخور توجه آن كه امروز با استناد به جنگ جمل می فرمائید، باید آنها را نصیحت كرد ولی در مصاحبه یاد شده بعد از نصیحت سران فتنه تاكید می فرمائید كه «آنها گوششان به این حرف ها بدهكار نیست»، كه حق با شما بود و دیدیم كه گوششان به هیچ روشنگری و نصیحتی بدهكار نبود. اما چرا امروز نظر دیگری دارید؟ چه تغییری در صورت مسئله پدید آمده است؟!
ب: جناب آقای عسگراولادی به این نكته توجه نفرموده اند كه در جریان جنگ جمل، ابتدا حضرت امیر علیه السلام، اصحاب و سران فتنه جمل را نصیحت فرمودند ولی بعد از آن كه نصیحت و اتمام حجت در آنها تأثیری نكرد- و به قول آقای عسگراولادی گوششان به این حرفها بدهكار نبود- حضرت به میان آنها شمشیر كشیدند و فتنه جمل را با قلع و قمع فتنه گران فرو نشاندند. و اتفاقا مادام كه سران فتنه جمل كشته نشده بودند دست از جنگ با آنان نكشیدند. آیا غیر از این بود؟! بنابراین استناد آقای عسگراولادی به برخورد حضرت امیر(ع) در جنگ جمل با نتیجه ای كه از آن گرفته اند، همخوانی ندارد و سخن همان است كه استاد گرانقدر در مصاحبه آذرماه 88 خویش به آن اشاره كرده و گفته بودند «در حال حاضر شیب معتدل در جریان های سیاسی طی می شود - یعنی همان مدارا و تسامح با فتنه گران- تا همه به این نتیجه برسند كه باید چشم فتنه را كور كرد ان شاءالله» به بیان دیگر جناب عسگراولادی تاكید داشته اند كه بعد از آنهمه نصیحت و مدارا چاره ای جز كور كردن چشم فتنه نیست.
5- فرموده اند «این كه از آن سوی تیری پرتاب نمی شود نشان می دهد ممكن است گوش شنوایی باشد»! و پرسش آن است كه آیا سران فتنه كمترین ابراز ندامتی كرده اند؟ و آیا كماكان بر طبل فتنه آمریكایی- اسرائیلی نمی كوبند؟ مگر جناب عسگراولادی نمی بینند كه سران فتنه به جای ابراز ندامت و پوزش از مردم به خاطر آن همه وطن فروشی و جنایت، همچنان در گفتار و رفتار از مواضع رسما اعلام شده مثلث آمریكا، انگلیس و اسرائیل پیروی می كنند؟! استاد گرانقدر از سران فتنه چه موضع و یا بینش و منش همراه با اسلام و انقلاب و مردم و امام را دیده اند كه می فرمایند از آن سوی هیچ تیری پرتاب نمی شود؟! بهتر است بفرمایند بصیرت و حضور پرصلابت مردم، چشم فتنه را كور كرده است نه آن كه سران فتنه دست از وطن فروشی و جنایت كشیده باشند. آنها همچنان به تیراندازی مشغولند ولی تیرهای زهرآگین آنان با سپر بصیرت مردم روبرو و خنثی می شود.
6- و بالاخره؛ اگرچه درباره جوابیه آقای عسگراولادی گفتنی های فراوان دیگری نیز هست ولی این وجیزه را با اشاره به یك نكته خاتمه می دهیم و آن جلب نظر ایشان به گفته ای از حضرت امام(ره) است، آنجا كه تاكید می فرمایند اگر دیدید دشمنان اسلام و نظام از شما تعریف می كنند در كار خود تردید كنید و از آن دست بكشید. اكنون جناب استاد نگاهی به رسانه های دشمن بیندازید، همه آنها، اظهارات این روزهای شما را نشانه حقانیت! خود و ستون پنجم داخلی خود یعنی سران فتنه معرفی می كنند. دشمنانی كه تا دیروز علیه شما بیشترین كینه توزی ها را داشتند، این روزها، بیشترین تعریف و تمجیدها را نثار حضرتعالی می كنند. نه آن كه فقط تعریف و تمجید كنند بلكه اظهارات این روزهای شما را، با مواضع قبلی حضرتعالی به مقایسه نشسته و اصرار دارند مواضع این روزهای جنابعالی را مهر تاییدی بر كینه توزی ها و دشمنی های خود علیه اسلام و انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی معرفی كنند. حضرتعالی فرموده اید كه حاضرید آبروی خود را فدا كنید كه باید عرض كرد؛ آبروی شما متعلق به خودتان نیست بلكه برآمده از یك عمر فداكاری و پاكبازی برای اسلام و مسلمین است و باعث افتخار همه انقلابیون. این گوهر ناب، گرانبهاتر از آن است كه به دستاویزی در دست دشمنان برای حمله به اسلام و نظام تبدیل شود!
در خاتمه، اگر خدای نخواسته جسارتی از این قلم به ساحت همیشه دوست داشتنی و قابل احترام شما شده باشد، پیشاپیش عذرم را بپذیرید و بر من خرده مگیرید، چرا كه شما خود اصرار فرموده بودید نظر كیهان در ذیل جوابیه حضرتعالی مطرح شود.
حسین شریعتمدارینوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی

Get Flash Code

افسران جنگ سایبری

 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic