هیأت مذهبی، فرهنگی علمدار کربلا شهرستان خدابنده
مطالب وبلاگ هر هفته یک یا دو بار به روز رسانی می شود !
درباره وبلاگ


این وبلاگ شامل شامل :
اطلاعات کامل از برنامه ها ، مراسمات و اهداف هیئت
و همچنین برخی از مطالب و ... فرهنگی، سیاسی ، و اجتماعی می باشد

آدرس سایت هیئت:
www.a82.ir

مدیر وبلاگ : دست به قلم
دوشنبه 30 بهمن 1391

نگرانی وكیل مدافع نهضت آزادی برای جمهوری اسلامی ! (خبر ویژه)

یكی از عوامل پشت پرده فتنه و آشوب تیرماه 78 ادعا كرد حاكمیت برای مصون ماندن از جریان برانداز خارج كشور، فضا را برای اصلاح طلبان و سبزها در داخل باز كند!
عبداله نوری به ملاقات همسر كروبی رفته بود، گفته است: بدون شك اینكه منتقدان مسالمت جو و قانون مدار بتوانند بدون واهمه و نگرانی حرف و عقاید خودشان را مطرح كنند و مجبور به سكوت نشوند، در بلندمدت بیش از همه به سود نظام و البته كشور خواهد بود. وقتی با سران و سردمداران شرق و غرب می توان مذاكره و تعامل نمود، آیا نمی توان همین شیوه مذاكره و تعامل را، با نیروهای منتقد و دلسوز نیز در پیش گرفت؟»
وی افزود: اگر با احترام به عقاید و اندیشه های گوناگون از همه نیروها در جهت مصالح و منافع ملی استفاده می شد به نتایج بهتری می رسیدیم تا اینكه بسیاری از نیروها و مدیران و فعالان عرصه های گوناگون، به دلیل داشتن نظراتی متفاوت با نظرات بخشی از جریان حاكم، با استفاده از سیاست های حذفی و در خیلی از موارد همراه با انگ زدن های غیراخلاقی در رسانه ها، به حاشیه رانده و یا به حصر و زندان افكنده شوند.
وی این را هم گفته كه « زمانی كه از یك سو موج فزاینده تحریم ها كشور را تهدید می كند و از سوی دیگر برخی از مخالفان خارج نشین همسو با گروهی از سیاستمداران و عوامل كشورهای بیگانه، آشكارا از براندازی جمهوری اسلامی و یا حتی تجزیه كشور سخن می گویند آیا نباید باعث هشدار به جریان حاكم باشد و آیا حاكمیت برای تقویت منافع ملی و كاهش خطر بدخواهان و خشونت طلبان نباید درصدد استفاده از تمامی نیروهای دوستدار و دلسوز كشور باشد؟ در چنین وضعیتی دوراندیشی و احتیاط اقتضا می كند كه فضا برای طرح خواسته ها و مطالبات و شنیده شدن صدای منتقدان در داخل باز شود تا بهانه از دست نیروهای برانداز گرفته شود.»
وی می گوید به بن بست رساندن خط اصلاح طلبی راه را برای براندازان هموار می كند. او همچنین ادعا كرد كه بسیاری از زندانیان فتنه سال 88 «در همه حال مدافع جمهوری اسلامی هستند.»
این اظهارات در حالی است كه بسیاری از روزنامه نگاران و سیاست بازان فراری مدعی اصلاح طلبی، هم اكنون علناً با گروهك های برانداز ضد انقلاب همكاری می كنند و هماهنگی های مرتب با این محافل و دولت های خارجی دارند كه آخرین آن ملاقات رجب مزروعی و اردشیر ارجمند با برخی مقامات اروپایی و درخواست فشار به جمهوری اسلامی بود. برخی همكاران روزنامه عبداله نوری در دوره اصلاحات (خرداد) از جمله این عناصر ساختارشكن و برانداز به شمار می روند كه زیر چتر حمایتی او گردهم آمده بودند.
نوری توضیح نمی دهد با چه رویی فتنه گران آشوب طلب را «مسالمت جو، قانون مدار، منتقد دلسوز و در همه حال مدافع جمهوری اسلامی» معرفی می كند حال آن كه همان ها به انواع قانون شكنی ها، خشونت طلبی، جنایت و معارضه با جمهوری اسلامی تن دادند؟ باید پرسید به وقت فراهم شدن فرصت خیانت شماها چه تفاوتی با گروهك های قدیمی تر نفاق كه اكنون مجاب شده اند، دارید در حالی كه مقامات رژیم صهیونیستی از فتنه گران سبز به عنوان سرمایه بزرگ اسرائیل و پیاده نظام جنگ نیابتی این رژیم یاد كردند؟
عبداله نوری از جمله در دوره وزارت خود از گروهك نهضت آزادی جانبداری كرد؛ جریان التقاطی منافقی كه به تعبیر حضرت امام(ره) اگر سر كار می ماندند سیلی ای به اسلام و انقلاب می زدند كه تا قرن ها سر بلند نمی كرد. و باز به تصریح حضرت امام، منافقین از كفار بدترند.

کیهان : 1/12/91
 -----------------------------------------------------------

روایت دی سایت از آینده بحرانی سلطنت سعودی (خبر ویژه)

عربستان سعودی با بحران پادشاهی روبرو شده است.
نشریه آلمانی دی سایت با انتشار این مطلب نوشت: كمتر خبری در عربستان تا این حد جلب توجه كرد. ملك عبدالله برادر ناتنی خود مقرن بن عبدالعزیز بن سعود را به عنوان معاون دوم نخست وزیر برگمارده است. در نگاه اول این تصمیم چندان مهم به نظر نمی رسد، اما این انتصاب به این گمانه زنی ها پایان می دهد كه چه كسی باید در عربستان بعد از مرگ عبدالله 90 ساله و ولیعهد 77 ساله سلمان، به سلطنت برسد. به احتمال زیاد این فرد مقرن خواهد بود زیرا سمت معاون دوم نخست وزیر در گذشته نیز به ولیعهدهای آینده داده می شد.
مقرن، متولد 1943، تاكنون تنها به عنوان رئیس سازمان جاسوسی عربستان در فاصله سال های 2005 تا 2012 نامی داشت و به عنوان متحد نزدیك ملك عبدالله محسوب می شود. انتصاب او غیرمنتظره است، او مدتها به عنوان نامزد احتمالی مقام ولایتعهدی مطرح نبود زیرا كوچك ترین پسر بنیانگذار حكومت سعودی ابن سعود است و با هفتاد سالی كه دارد جوان تر از مهمترین نوه های ابن سعود كه آنان نیز به رسیدن به تخت پادشاهی چشم دوخته اند.
مقرن به خوش گذرانی معروف است.
دی سایت نوشت: با این وجود با انتصاب مقرن، مسئله اصلی جانشینی پادشاه در عربستان سعودی هنوز حل نشده است، اینكه كدام نوه جای نسل پسران ابن سعود را خواهد گرفت. از سال 1953هر بار بزرگترین پسر ابن سعود، كه می خواست و می توانست، به جای برادر درگذشته خود پادشاه می شد. این امر از سال 1990 باعث شد كه سمت های مهم در عربستان پیوسته در اختیار افراد فرتوت قرار بگیرد و در سال های 2011 و 2012 ظرف چند ماه دو ولیعهد بمیرند. گرچه ملك عبدالله در سال 2007 دستور ایجاد شورایی را داده بود كه در صورت مرگ و بیماری و زوال عقل پادشاه و ولیعهد، جانشین آنها را تعیین كند. اما معلوم نیست آیا این شورا در عمل نقشی بازی می كند یا نه.
نشریه آلمانی می افزاید: بسیاری از سعودی ها در ماه های اخیر ابراز نگرانی كرده اند، چرا كه ملك عبدالله مدام مجبور به معالجات پزشكی بوده و نیز شایع شده ولیعهد هم مشكلات سلامتی دارد. با انتصاب مقرن چنین می نماید مسئله جانشینی برای مدتی طولانی سامان داده شده باشد اما به این پرسش دشوار كه بعد از او چه كسی باید بیاید تاكنون پاسخی داده نشده است. ابن سعود بیش از 40 پسر داشت و اینان نیز به نوبه خود فرزندان و نوادگان زیادی داشتند كه در سال های اخیر سمت های مهمی را احراز كرده اند. وزیر جدید كشور محمدبن نایف (متولد 1959) از این زمره است، وی سمت وزارت كشور را در سال 2012 و بعد از درگذشت پدرش كه تا آن زمان وزیر كشور بود به دست آورد و به این ترتیب یكی از مهمترین سیاستمداران عربستان شد. ناظران فرمانده گارد ملی و پسر پادشاه میتب بن عبدالله (متولد 1953) و جانشین وزیر دفاع خالد بن سلطان (متولد 1949) را همواره از نامزدهای ولایتعهدی می دانند. با انتصاب مقرن احتمالاً بخت فرزندان پادشاه سابق ملك فیصل كه به عنوان نامزدهای مورد مصالحه مطرح می شدند كاملاً از بین رفته است؛ بسیاری از نوادگان یا خیلی پیر و یا خیلی بیمار هستند تا بتوانند ادعای جدی نسبت به پادشاهی داشته باشند.
دی سایت یادآور شد: در بین جوانان شیعه در شرق كشور ناآرامی هایی وجود دارد كه مدام به خشونت منجر می شود. در كشور همسایه و متحد یعنی بحرین، حكومت سلطنتی نتوانست به ناآرامی ها در مناطق شیعه نشین كه در این فاصله شكل دائمی به خود گرفته پایان دهد. سرایت این ناآرامی ها به عربستان منتفی نیست.
شایان ذكر است پیش از این فواد ابراهیم تحلیلگر سعودی در مصاحبه با العالم، انتصاب مقرن را نشانه تشدید اختلافات در رژیم سعودی دانسته و در عین حال تصریح كرده بود: مقرن چندی پیش از ریاست سازمان استخبارات بركنار شد و بندربن سلطان جای او را گرفت. مقرن نزد عموم مردم عربستان به بی مبالاتی و دائم الخمری معروف است و بیشتر وقتش به بطالت می گذرد اما اكنون ناگهان به انسانی با اراده تبدیل شده و مسئولیت مهمی به وی واگذار می شود

منبع : کیهان 1/12/91

------------------------------------------------------

 

 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی

Get Flash Code

افسران جنگ سایبری

 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic