هیأت مذهبی، فرهنگی علمدار کربلا شهرستان خدابنده
مطالب وبلاگ هر هفته یک یا دو بار به روز رسانی می شود !
درباره وبلاگ


این وبلاگ شامل شامل :
اطلاعات کامل از برنامه ها ، مراسمات و اهداف هیئت
و همچنین برخی از مطالب و ... فرهنگی، سیاسی ، و اجتماعی می باشد

آدرس سایت هیئت:
www.a82.ir

مدیر وبلاگ : دست به قلم
چهارشنبه 23 اسفند 1391
شهردار قیدار خبر داد
پیشرفت 70 درصدی توسعه قیدار نبی (ع)

خبرگزاری فارس: شهردار قیدار از پیشرفت 70 درصدی توسعه قیدار نبی (ع) قیدار خبر داد. 

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، لطفی شامگاه سه‌شنبه در جلسه ستاد بافت فرسوده استان زنجان، اظهار کرد: برای هفت هکتار بافت فرسوده شهر قیدار 7 میلیارد تومان از سوی اداره کل راه و شهرسازی در نظر گرفته شده است که تا کنون 16 میلیارد ریال جذب شده است.

وی با بیان اینکه جذب اعتبارات در این شهرستان به دلیل اوقافی بودن زمین‌های واقع در بافت فرسوده مشکلاتی را به وجود آورده است، افزود: ضروری است اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.

شهردار قیدار حذف پذیره‌نویسی اوقافی را ضروری دانست و گفت: اسناد مثبته برای تصمیم‌گیری در این زمینه ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه پلاک‌های واقع در بقعه قیدار نبی (ع) قیدار تملک شده است، خاطرنشان کرد: 40 پلاک تملک و کارشناسی شده است.

*تملک‌ها بر اساس روال گذشته باشد

لطفی بر ضرورت روال گذشته تملک‌ها تاکید کرد و افزود: ضروری است در زمینه بافت فرسوده تملک‌ها طبق روال قبلی باشد.

وی از تملک 2 هکتار از طرح توسعه قیدار نبی (ع) خبر داد و گفت: 12 میلیارد ریال به آن اختصاص یافته است.

شهردار قیدار از پیشرفت 70 درصدی توسعه قیدار نبی (ع) قیدار خبر داد و گفت: تا پایان فروردین ماه تملک بافت فرسوده به 100 درصد می‌رسد.

وی با بیان اینکه شهرداری در حال حاضر 8 میلیارد ریال علاوه بر تعهدات خود در این زمینه هزینه کرده است، یادآور شد: باید با نگاهی اعتقادی همه مسئولان احیای  بافت فرسوده را از وظایف ذاتی خود محسوب کنند.

*وجود 20 هکتار سکونتگاه غیر رسمی در قیدار

لطفی با اشاره به اینکه 20 هکتار در شهر قیدار جزو سکونتگاه غیر رسمی محسوب می‌شود، افزود: ساماندهی این بافت آغاز شده است.

--------------------------------------------------------------

فرماندار خدابنده خبر داد:
رشد 90 درصدی اعتبارات تملک سرمایه‌ای و دارایی قیدار

خبرگزاری فارس: فرماندار خدابنده گفت: رشد اعتبارات تملک سرمایه‌ای و دارایی تنها برای شهر قیدار نزدیک 90 درصد نسبت به سال گذشته است.

خبرگزاری فارس: رشد 90 درصدی اعتبارات تملک سرمایه‌ای و دارایی قیدار

نورالدین رفیعی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: در راستای توجه دولت خدمتگزار به توسعه شهرها و تأکیدات استاندار زنجان‌، تلاش‌های بزرگی برای اصلاح مبلمان و ایجاد زیر‌ساخت‌های توسعه شهری صورت گرفته است، امید است با اجرایی شدن آنها شاهد دگرگونی چهره و بافت شهری باشیم.
وی اصلاح و ساماندهی ورودی شهر از سمت ابهر، ساماندهی ورودی شهر از سمت زنجان، احداث بوستان شهدا و اصلاح هندسی میدان امام حسین (ع) شهرستان خدابنده را بخشی از فعالیت‌ها در راستای تغییر چهره شهر قیدار عنوان کرد.
فرماندار خدابنده ادامه داد: احداث پارک بانوان، ایجاد تفریحگاه پنج‌علی، احداث سه دستگاه پل هوایی، تکمیل سالن چند منظوره بحران، احداث مرکز معاینه فنی خودرو با جمع 43 میلیارد و 900 میلیون ریال از عمده برنامه‌هایی است که خوشبختانه با جدیت شهردار قیدار پیشرفت فیزیکی مناسبی دارند.
وی تصریح کرد: رشد اعتبارات تملک سرمایه‌ای و دارایی تنها برای شهر قیدار نزدیک 90 درصد نسبت به سال گذشته است.
وی اصلاح ورودی شرقی سجاس از سمت قیدار، ادامه بلوار خلیج فارس، احداث خیابان دانش و اندیشه، پیاده‌روسازی خیابان‌های امامزاده به جانبازان‌، شهید آوینی‌، امام‌، رکن‌الدین سجاسی، اجرای مبلمان شهری، آزاد‌سازی حریم امامزاده سید ابراهیم و احداث پارک سه هکتاری شهر سجاس را از برنامه‌های عمران شهری برای شهر سجاس برشمرد.
رفیعی تصریح کرد: این پروژه‌ها با جمع اعتبار 21 میلیارد و 896 میلیون ریال انجام شده است که از این تعداد برخی پروژه‌ها به پایان رسیده و برخی پروژه‌ها نیز در حال انجام است.
وی احداث رینگ 24 متری شهر زرین‌رود، احداث پارک جنگلی شهر، آسفالت‌ریزی معابر، اجرای مبلمان شهری با 28.8 میلیارد ریال را از اقدامات انجام شده در شهر زرین‌رود عنوان کرد و یادآور شد: اقدامات اولیه در راستای اجرای مناسب پروژه‌ها انجام شده است.
فرماندار خدابنده بیان کرد: احداث و ایجاد میدان دکتر شهریاری، اصلاح جدول‌گذاری، تکمیل بوستان شهید رجایی، احداث پارک جنگلی، جدول‌گذاری خیابان استخر، روکش ورودی شهر، تکمیل ایستگاه آتش‌نشانی و اجرای مبلمان شهری با اعتبار 29.9 میلیارد ریال در سال جاری برای شهر گرماب انجام شده است.
وی اصلاح ورودی شهر، تکمیل ایستگاه آتش‌نشانی، احداث خیابان ساحل، احداث خیابان باهنر، احداث پارک اشراق و احداث پارک کودک را از پروژه‌های انجام شده در شهر سهرورد اعلام کرد.
رفیعی یادآور شد: در راستای اصلاح الگوی مبلمان شهری اعتباری بالغ بر 18.9 میلیارد ریال برای تغییر در چهره شهر گرماب در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به نقش گردشگری در برنامه‌های توسعه اقتصادی اجتماعی افزود: گردشگری یکی از مهم‌ترین اصول توسعه پایدار است و توجه و اهتمام شایسته به صنعت گردشگری منطقه می‌تواند در توسعه پایدار آن نقش بسزایی ایفا کند.
فرماندار خدابنده خاطرنشان کرد: جاذبه‌های تاریخی‌، طبیعی و گردشگری شهرستان خدابنده از جمله مسجد جامع و قبرستان قدیمی شهر‌ سجاس‌، بقعه قیدار نبی (ع)‌، مسجد جامع قیدار‌، غار عظیم و زیبای کتله‌خور در گرماب‌، زرین غار و حمام قدیمی در شهر زرین‌رود و قرار گرفتن این شهرستان در محور سلطانیه به همدان موقعیت ممتازی را به شهرستان بخشیده است‌.
وی تصریح کرد: در بخش گردشگری شهرستان نیز تعیین تکلیف غار کتله‌خور که از سال 85 موجب به وجود آمدن وقفه جدی در توسعه زیر‌ساخت‌های این گنجینه بی‌نظیر شده است.

---------------------------------------------------------

علی یوسفی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به تشکیل ستاد تسهیلات نوروزی در شهرستان خدابنده اظهار داشت: عملکرد این ستاد برای فراتر از ایام نوروز برنامه‌ریزی شده است.

وی به آمادگی‌های ایجاد شده در دستگاه‌های متولی در امور سفرهای نوروزی اشاره کرد و افزود: شهرداری هم نسبت به آماده‌سازی شهر برای استقبال از بهار اقداماتی انجام داده است.

فرماندار خدابنده به برپایی هفت‌سین در میادین اصلی شهر توسط شهرداری‌ها اشاره و تصریح کرد: مدیران ارگان‌های مختلف از جمله بحران و دستگاه‌های خدماتی برای سرویس‌دهی در ایام نوروز آماده می‌شوند.

*بقاع متبرکه خدابنده آماده استقبال از مسافران است

وی از آماده‌سازی مدارس برای اسکان‌های اضطراری خبر داد و گفت: 60 بقاع متبرکه هم برای استقبال از زائران آماده شده است.

یوسفی به تمهیدات اندیشیده شده برای ارزیابی عملکرد ارگان‌ها در ایام نوروز اشاره و اضافه کرد: ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها پس از ایام تعطیلات اعلام می‌شود.

*برگزاری نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا برای کنترل بازار

وی از اقدامات انجام شده در مورد تنظیم بازار شب عید خبر داد و افزود: برای کنترل بازار نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا دایر می‌شود.

فرماندار خدابنده با اشاره به اینکه غرفه‌های نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا به صورت رایگان در اختیار غرفه‌داران قرار می‌گیرد، ادامه داد: انتظار می‌رود غرفه‌داران، کالاها را زیر قیمت بازار عرضه کنند.

وی زمان برگزاری نمایشگاه عرضه مستقیم کالاهای اساسی را 15 تا 25 اسفند ماه اعلام کرد و گفت: در شهرستان خدابنده تمهیداتی اندیشیده شده است تا این نمایشگاه تا 30 اسفند ماه دایر باشد.

یوسفی با بیان اینکه نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در قیدار در دو محل برگزار می‌شود، اضافه کرد: یکی از نمایشگاه‌ها در تعاون روستایی با 36 غرفه و دیگری در سالن بحران شهرداری با 63 غرفه دایر می‌شود.

وی درصد تخفیف کالاهای عرضه شده در نمایشگاه بهاره را 10 تا 15 درصد اعلام کرد.

فرماندار خدابنده از پهن شدن پنج سفره هفت‌سین در شهرهای این شهرستان خبر داد و افزود: سهرورد، بزینه‌رود، گرماب، سجاس و قیدار شهرهایی هستند که در آنها برای پهن شدن سفره هفت‌سین برنامه‌ریزی شده است.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی

Get Flash Code

افسران جنگ سایبری

 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic