هیأت مذهبی، فرهنگی علمدار کربلا شهرستان خدابنده
مطالب وبلاگ هر هفته یک یا دو بار به روز رسانی می شود !
درباره وبلاگ


این وبلاگ شامل شامل :
اطلاعات کامل از برنامه ها ، مراسمات و اهداف هیئت
و همچنین برخی از مطالب و ... فرهنگی، سیاسی ، و اجتماعی می باشد

آدرس سایت هیئت:
www.a82.ir

مدیر وبلاگ : دست به قلم
 
هیئت مذهبی ، فرهنگی علمدار کربلا
   استان زنجان - شهرستان خدابنده - چهار راه شهرداری ، بیت العباس
شماره دفتر هیئت: 4220213-0242
                          شماره موبایل جهت تماس : 09124417478
سامانه پیام کوتاه علمدار : 30009900091212
                        وبلاگ هیئت : WWW.alamdar-82.mihanblog.com
پست الکترونیکی: marefat83@gmail.com
                    شماره حساب نزد بانک ملت : 4372168793 (جهت دریافت نذورات و کمک های مردمی)
 
* هیئت مذهبی فرهنگی علمدار کربلا در مهر ماه 1382 به همت تعدادی از جوانان شهرستان با جلسه تلاوت قرآن و سپس برگزاری دعای توسل در منازل تشکیل گردید.
 این هیئت هم اکنون با برگزاری برنامه های مختلف مذهبی ، فرهنگی ، ورزشی ، اردوئی ،تربیتی و ... توانسته است جوانان و نوجوانان (خواهر و برادر) زیادی را جذب خود نماید که در زیر به قسمتی از آنها اشاره می شود:
- مراسمات دعای توسل ، سه شنبه شبها به صورت هفتگی در منازل
- جلسات حلقه معرفت ( کلاس اخلاق ) پنج شنبه شبها به صورت هفتگی در بیت العباس
- مراسمات زیارت عاشورا و کلاس اخلاق ،(ویژه خواهران) جمعه ها  به صورت هفتگی در  بیت العباس

- کلاس اخلاق ویژه نونهالان ، سه شنبه و پنج شنبه هر هفته در بیت العباس

- طرح یاوران مهدی (عج) ( جمع آوری نذورات به نیت سلامتی امام زمان (عج) و خرید احشام و قربانی و پخش گوشت قربانی در بین نیازمندان و مستمندان شهر بصورت ماهانه

- باشگاه رزمی ، هر هفته روزهای شنبه ، دوشنبه و چهارشنبه

- باشگاه فوتسال ، هر هفته روزهای جمعه

- باشگاه والیبال هر هفته روزهای سه شنبه ویژه خواهران

- مراسم شبهای رمضان با شهداء با روایتگری حجه الاسلام سید یاسر موسوی از قم و تعدادی از رزمندگان دفاع مقدس، به مدت 20 شب در شبهای ماه مبارک رمضان در مزار شهدای شهر

- اردوهای زیارتی مشهد مقدس و قم و جمکران هر ساله در ایام عید نوروز و تابستان ، مخصوص برادران و خواهران و سایر اردوهای تفریحی و سیاحتی

- ویژه مراسمات: دهه اول محرم – ایام فاطمیه – شبهای قدر- ایام شعبانیه – اعتکاف - ایام شهادت و ولادت ائمه اطهار-
-شرکت فعال و حضور در صحنه های مختلف سیاسی،اجتماعی فرهنگی ورزشی و ...
و ... !!؟
همچنین این هیئت در کنار برنامه های فوق اقدامات زیر را نیز انجام داده است:
- برپایی محلی با عنوان دفتر هیئت به جهت پیگیری و انجام امورات و کارهای فرهنگی و ... هیئت
- ثبت و تأسیس شرکت تعاونی چند منظوره ی عمرانی،خدماتی،تبلیغاتی با نام شرکت تعاونی علمدار قیدار نبی (ع)
- تشکیل کروه نرم افزاری عَلَم
- تشکیل کتابخانه و نوارخانه
- تشکیل یک واحد و گروه متخصص و مجزا و انجام اقدامات و برنامه های تربیتی موثر برای کودکان و نونهالان و آماده سازی و فراهم نمودن بستری مناسب برای ایجاد مهد کودک.
(جهت اطلاع از ریز برنامه ها و مراسمات به قسمت صفحات جانبی وبلاگ مراجعه فرمایید)نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

احادیث روایت شده از ائمه طاهرین(ع) درباره حضرت فاطمه معصومه(ع)

امام صادق(ع) مى فرماید: «خدا داراى حرمى است که آن مکّه است، و پیامبرش هم حرمى دارد که مدینه است، و امیرمؤمنین هم حرمى دارد که کوفه است. و ما هم داراى حرمى هستیم که قم است و به زودى بانویى از فرزند من آن جا دفن مى شود که نامش فاطمه است. هرکسى او را زیارت کند بهشت بر او واجب مى شود.»    امام صادق(ع) هنگامى این جمله را فرمودند که هنوز مادر امام موسى بن جعفر(ع) به او باردار نشده بود.)

امام رضا (ع) مى فرمایند: «هرکس او (حضرت فاطمه معصومه) را زیارت کند بهشت بر او واجب مى گردد»

امام جواد (ع) مى فرمایند: «کسى که آرامگاه عمّه ام را در قم زیارت کند پاداش او بهشت استنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
دوشنبه 30 بهمن 1391

پیشرفت در برزخ
یکى از شاگردان حضرت آیت الله بهاالدینى که فردى مقید به درس و مطالعه و انسانى متقى بود اما استعداد خوبى نداشت از دار دنیا رفت روزى ما شاگردان آقا در محضر ایشان بودیم و صحبت از آن شاگرد بى استعداد شد ایشان ناگاه فرمود: فلانى در برزخ چنان رشد علمى کرده ، و حرفهایى مى زدند که اگر در حیاتش براى او گفته مى شد نمى فهمید. درباره موضوعى درباب طهارت با ما صحبت کرد و نظر ما را تغییر داد.

یک چشم زدن غافل از آن ماه مباشید            شاید که نگاهى کند آگاه نباشید

عذاب صاحب قبر
روزى با حاج آقا بهاء الدینى (ره) به قبرستان رفتیم و بر خلاف همیشه که زود فاتحه اى مى خواندند و حرکت مى کردند این بار نشستند کنار یکى از قبرها، در برگشتن از آقا سوال کردیم که چرا نشستند؟ ایشان فرمودند: صاحب قبر در عذاب سختى بود، گفتم شاید تخفیفى براى او حاصل شود که البته بى تاءثیر نبود.

این جا تن ضعیف و دل خسته مى خرند            بازار خود فروشى از آن سوى دیگر است

پول بى واسطه
روزى با عده اى از طلاب در منزل ایشان بودیم در روز عید غدیر، و مى دانستیم که ایشان پول ندارند که بعنوان عیدى به ما بدهند ولى یک مرتبه ایشان دست در جیب کرده و مقدارى پول در آوردند و به یکى از طلاب دادند و گفتند شما تقسیم کنید آن فرد بلند شد و به هر فردى 50 تومان داد و دقیقا پولها به اندازه افراد بود بعدا از ایشان پرسیدیم ، فرمودند: گاهى پولهایى مستقیما از حضرت رضا (علیه السلام) به دستمان مى رسد.

گر از دوست چشمت بر احسان اوست         تو در بند خویشى نه در بند دوستنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
دوشنبه 30 بهمن 1391

مراسم دعای توسل این هفته 1/12/91 با حضور مداح عزیز از استان زنجان ، کربلایی سید مرتضی حسینی راد برگزار خواهد شد

--------------------------------------------نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
دوشنبه 30 بهمن 1391

نگرانی وكیل مدافع نهضت آزادی برای جمهوری اسلامی ! (خبر ویژه)

یكی از عوامل پشت پرده فتنه و آشوب تیرماه 78 ادعا كرد حاكمیت برای مصون ماندن از جریان برانداز خارج كشور، فضا را برای اصلاح طلبان و سبزها در داخل باز كند!
عبداله نوری به ملاقات همسر كروبی رفته بود، گفته است: بدون شك اینكه منتقدان مسالمت جو و قانون مدار بتوانند بدون واهمه و نگرانی حرف و عقاید خودشان را مطرح كنند و مجبور به سكوت نشوند، در بلندمدت بیش از همه به سود نظام و البته كشور خواهد بود. وقتی با سران و سردمداران شرق و غرب می توان مذاكره و تعامل نمود، آیا نمی توان همین شیوه مذاكره و تعامل را، با نیروهای منتقد و دلسوز نیز در پیش گرفت؟»
وی افزود: اگر با احترام به عقاید و اندیشه های گوناگون از همه نیروها در جهت مصالح و منافع ملی استفاده می شد به نتایج بهتری می رسیدیم تا اینكه بسیاری از نیروها و مدیران و فعالان عرصه های گوناگون، به دلیل داشتن نظراتی متفاوت با نظرات بخشی از جریان حاكم، با استفاده از سیاست های حذفی و در خیلی از موارد همراه با انگ زدن های غیراخلاقی در رسانه ها، به حاشیه رانده و یا به حصر و زندان افكنده شوند.
وی این را هم گفته كه « زمانی كه از یك سو موج فزاینده تحریم ها كشور را تهدید می كند و از سوی دیگر برخی از مخالفان خارج نشین همسو با گروهی از سیاستمداران و عوامل كشورهای بیگانه، آشكارا از براندازی جمهوری اسلامی و یا حتی تجزیه كشور سخن می گویند آیا نباید باعث هشدار به جریان حاكم باشد و آیا حاكمیت برای تقویت منافع ملی و كاهش خطر بدخواهان و خشونت طلبان نباید درصدد استفاده از تمامی نیروهای دوستدار و دلسوز كشور باشد؟ در چنین وضعیتی دوراندیشی و احتیاط اقتضا می كند كه فضا برای طرح خواسته ها و مطالبات و شنیده شدن صدای منتقدان در داخل باز شود تا بهانه از دست نیروهای برانداز گرفته شود.»
وی می گوید به بن بست رساندن خط اصلاح طلبی راه را برای براندازان هموار می كند. او همچنین ادعا كرد كه بسیاری از زندانیان فتنه سال 88 «در همه حال مدافع جمهوری اسلامی هستند.»
این اظهارات در حالی است كه بسیاری از روزنامه نگاران و سیاست بازان فراری مدعی اصلاح طلبی، هم اكنون علناً با گروهك های برانداز ضد انقلاب همكاری می كنند و هماهنگی های مرتب با این محافل و دولت های خارجی دارند كه آخرین آن ملاقات رجب مزروعی و اردشیر ارجمند با برخی مقامات اروپایی و درخواست فشار به جمهوری اسلامی بود. برخی همكاران روزنامه عبداله نوری در دوره اصلاحات (خرداد) از جمله این عناصر ساختارشكن و برانداز به شمار می روند كه زیر چتر حمایتی او گردهم آمده بودند.
نوری توضیح نمی دهد با چه رویی فتنه گران آشوب طلب را «مسالمت جو، قانون مدار، منتقد دلسوز و در همه حال مدافع جمهوری اسلامی» معرفی می كند حال آن كه همان ها به انواع قانون شكنی ها، خشونت طلبی، جنایت و معارضه با جمهوری اسلامی تن دادند؟ باید پرسید به وقت فراهم شدن فرصت خیانت شماها چه تفاوتی با گروهك های قدیمی تر نفاق كه اكنون مجاب شده اند، دارید در حالی كه مقامات رژیم صهیونیستی از فتنه گران سبز به عنوان سرمایه بزرگ اسرائیل و پیاده نظام جنگ نیابتی این رژیم یاد كردند؟
عبداله نوری از جمله در دوره وزارت خود از گروهك نهضت آزادی جانبداری كرد؛ جریان التقاطی منافقی كه به تعبیر حضرت امام(ره) اگر سر كار می ماندند سیلی ای به اسلام و انقلاب می زدند كه تا قرن ها سر بلند نمی كرد. و باز به تصریح حضرت امام، منافقین از كفار بدترند.

کیهان : 1/12/91
 -----------------------------------------------------------

روایت دی سایت از آینده بحرانی سلطنت سعودی (خبر ویژه)

عربستان سعودی با بحران پادشاهی روبرو شده است.
نشریه آلمانی دی سایت با انتشار این مطلب نوشت: كمتر خبری در عربستان تا این حد جلب توجه كرد. ملك عبدالله برادر ناتنی خود مقرن بن عبدالعزیز بن سعود را به عنوان معاون دوم نخست وزیر برگمارده است. در نگاه اول این تصمیم چندان مهم به نظر نمی رسد، اما این انتصاب به این گمانه زنی ها پایان می دهد كه چه كسی باید در عربستان بعد از مرگ عبدالله 90 ساله و ولیعهد 77 ساله سلمان، به سلطنت برسد. به احتمال زیاد این فرد مقرن خواهد بود زیرا سمت معاون دوم نخست وزیر در گذشته نیز به ولیعهدهای آینده داده می شد.
مقرن، متولد 1943، تاكنون تنها به عنوان رئیس سازمان جاسوسی عربستان در فاصله سال های 2005 تا 2012 نامی داشت و به عنوان متحد نزدیك ملك عبدالله محسوب می شود. انتصاب او غیرمنتظره است، او مدتها به عنوان نامزد احتمالی مقام ولایتعهدی مطرح نبود زیرا كوچك ترین پسر بنیانگذار حكومت سعودی ابن سعود است و با هفتاد سالی كه دارد جوان تر از مهمترین نوه های ابن سعود كه آنان نیز به رسیدن به تخت پادشاهی چشم دوخته اند.
مقرن به خوش گذرانی معروف است.
دی سایت نوشت: با این وجود با انتصاب مقرن، مسئله اصلی جانشینی پادشاه در عربستان سعودی هنوز حل نشده است، اینكه كدام نوه جای نسل پسران ابن سعود را خواهد گرفت. از سال 1953هر بار بزرگترین پسر ابن سعود، كه می خواست و می توانست، به جای برادر درگذشته خود پادشاه می شد. این امر از سال 1990 باعث شد كه سمت های مهم در عربستان پیوسته در اختیار افراد فرتوت قرار بگیرد و در سال های 2011 و 2012 ظرف چند ماه دو ولیعهد بمیرند. گرچه ملك عبدالله در سال 2007 دستور ایجاد شورایی را داده بود كه در صورت مرگ و بیماری و زوال عقل پادشاه و ولیعهد، جانشین آنها را تعیین كند. اما معلوم نیست آیا این شورا در عمل نقشی بازی می كند یا نه.
نشریه آلمانی می افزاید: بسیاری از سعودی ها در ماه های اخیر ابراز نگرانی كرده اند، چرا كه ملك عبدالله مدام مجبور به معالجات پزشكی بوده و نیز شایع شده ولیعهد هم مشكلات سلامتی دارد. با انتصاب مقرن چنین می نماید مسئله جانشینی برای مدتی طولانی سامان داده شده باشد اما به این پرسش دشوار كه بعد از او چه كسی باید بیاید تاكنون پاسخی داده نشده است. ابن سعود بیش از 40 پسر داشت و اینان نیز به نوبه خود فرزندان و نوادگان زیادی داشتند كه در سال های اخیر سمت های مهمی را احراز كرده اند. وزیر جدید كشور محمدبن نایف (متولد 1959) از این زمره است، وی سمت وزارت كشور را در سال 2012 و بعد از درگذشت پدرش كه تا آن زمان وزیر كشور بود به دست آورد و به این ترتیب یكی از مهمترین سیاستمداران عربستان شد. ناظران فرمانده گارد ملی و پسر پادشاه میتب بن عبدالله (متولد 1953) و جانشین وزیر دفاع خالد بن سلطان (متولد 1949) را همواره از نامزدهای ولایتعهدی می دانند. با انتصاب مقرن احتمالاً بخت فرزندان پادشاه سابق ملك فیصل كه به عنوان نامزدهای مورد مصالحه مطرح می شدند كاملاً از بین رفته است؛ بسیاری از نوادگان یا خیلی پیر و یا خیلی بیمار هستند تا بتوانند ادعای جدی نسبت به پادشاهی داشته باشند.
دی سایت یادآور شد: در بین جوانان شیعه در شرق كشور ناآرامی هایی وجود دارد كه مدام به خشونت منجر می شود. در كشور همسایه و متحد یعنی بحرین، حكومت سلطنتی نتوانست به ناآرامی ها در مناطق شیعه نشین كه در این فاصله شكل دائمی به خود گرفته پایان دهد. سرایت این ناآرامی ها به عربستان منتفی نیست.
شایان ذكر است پیش از این فواد ابراهیم تحلیلگر سعودی در مصاحبه با العالم، انتصاب مقرن را نشانه تشدید اختلافات در رژیم سعودی دانسته و در عین حال تصریح كرده بود: مقرن چندی پیش از ریاست سازمان استخبارات بركنار شد و بندربن سلطان جای او را گرفت. مقرن نزد عموم مردم عربستان به بی مبالاتی و دائم الخمری معروف است و بیشتر وقتش به بطالت می گذرد اما اكنون ناگهان به انسانی با اراده تبدیل شده و مسئولیت مهمی به وی واگذار می شود

منبع : کیهان 1/12/91

------------------------------------------------------

 

 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
دوشنبه 30 بهمن 1391

مردی 30ساله خدابنده‌ای كه مورد حمله گرگ قرار گرفته بود، با كمك فردی دیگر نجات یافته و گرگ را از پا در می‌آورند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانیب فرماندهی انتظامی استان، سرهنگ"بهرام خلیلی" با بیان این مطلب، گفت: عصر روز گذشته ماموران پاسگاه گرماب این شهرستان از طریق فوریت‌های پلیسی در جریان حمله یك قلاده گرگ به مرد 30 ساله‌ای قرار گرفتند.

وی خاطر نشان كرد: در بررسی‌های صورت گفته توسط این ماموران مشخص شد فردی 30 ساله در ورودی شهر" گرماب " از خودرو پیاده شده و از جاده فاصله می‌گیرد كه در این هنگام مورد حمله یك قلاده گرگ قرار می گیرد.

خلیلی ادامه داد: یكی از اهالی شهر گرماب كه گلاویز شدن این مرد را با گرگ می‌بیند به كمك این مرد 30 ساله آمده و با كمك هم گرگ را از پا در می‌آورند.

فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده تصریح كرد: در این حادثه مرد 30 ساله از ناحیه صورت و دستها دچار مصدومیت شده بود جهت مداوا به بیمارستان منتقل شد.

وی با اعلام اینكه وضعیت عمومی مصدوم خوب است، تاكید كرد : لاشه گرگ تلف شده جهت بررسی تحویل عوامل محیط زیست شهرستان خدابنده شد.

منبع : قیدار آنلاین

---------------------------------------------------------

" قابل توجه اهالی محترم شهرستان خدابنده "

پذیرش بیماران در مطب های خصوصی پزشکان متخصص شهر قیدار از ساعت 15/2 بعد از ظهر شروع می شود . بدیهی است از مراجعه به مطب ها در ساعات قبل از ظهر خودداری گردد.

ضمناً در شیف صبح بیماران در درمانگاه تخصصی بیمارستان حضرت امیرالمومنین (ع) ویزیت می شوند.


منبع خبر: http://www.zums.ac.ir/find.php?item=38.1591.9167.fa

------------------------------------------------------------------

رونمایی ازاختراع روبات بشقاب پرنده ام اف هشت(mf8)جوانان خدابنده ای باحضورسردارکرمی

رونمایی ،ازاختراعف روبات ،بشقاب پرنده، ام اف هشت(mf8)جوانان خدابنده ای باحضورسردارکرمی

به گزارش ثبیر،به مناسبت دهه فجروباحضورسردارکرمی،فرمانده محترم سپاه انصارالمهدی زنجان ازاختراع روبات بشقاب پرنده ام اف هشت(mf8) رونمایی شد.

این روبات به همت مخترعین بسیجی شهرستان خدابنده آقایان مصطفی احمدی ومیثم افشارطراحی وساخته شده است.

مخترعین طرح درگفتگوباخبرگزاری ثبیرهدف ازاین اختراع رااین گونه توصیف کردند:غالباروبات هادردنیای واقعی به منظور انجام کارهای سخت یاخطرناک یانیازمند به دقت زیادمورداستفاده قرارمی گیرند وهدف ازطراحی آنهاانجام ماموریت هایی است که بشریاقادربه انجام آنهانیست یاعامل خستگی وپایین وآن دقت بشری درانجام کارهای یکنواخت باعث کاهش عملکردمطلوب انسانی می شود؛لذادراین طرح روبات بشقاب پرندهmf8ساخته شده است.

مخترعین این روبات افزودند:این روبات بیشترکاربردنظامی  داردوقادراست درهرجا ومکانی بشیندوبلند شودوبردمفیدآن350متراست وهرگونه سیستم های اطلاعاتی وحفاظتی وجاسوسی وعکس برداری وفیلم برداری برروی آن نصب می شود

منبع: خبرگزاری ثبیرنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
دوشنبه 30 بهمن 1391


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
دوشنبه 30 بهمن 1391

دیدار مردم آذربایجان با رهبر انقلاب 28/11/91

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب صبح امروز (شنبه) در دیدار بسیار پرشور هزاران نفر از مردم تبریز، در سخنانی بسیار مهم به تشریح رفتار و گفتار غیرمنطقی دولتمردان امریكا در بحث مذاكره و تبیین رفتار منطقی ملت و نظام اسلامی در این زمینه پرداختند و با تجلیل مجدد از حضور پرشكوه و عزتمند ملت در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن، نكاتی را درباب مسئله اخیری كه در مجلس روی داد بیان كردند.
در این دیدار كه در آستانه قیام 29 بهمن مردم تبریز در سال 1356، انجام شد رهبر انقلاب اسلامی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آن قیام، دین و ایمان دینی را معیار و ملاك و راهنمای حركت ملت ایران دانستند و افزودند: نمونه بارز تبلور این حقیقت، مبارزات مردم آذربایجان در 150 سال اخیر است كه همواره با پشتوانه ایمان دینی و پافشاری بر آن بوده است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأكید بر اینكه علت اصلی متزلزل نشدن ملت ایران در مقابل فشارهای قدرتهای جهانی از جمله تحریم ها، ایمان دینی ملت بوده است،‌خاطرنشان كردند: آنها از چند ماه پیش تحریم هایی را كه ادعای فلج كننده بودن آنها را داشتند اِعمال و حتی چند روز قبل از 22 بهمن نیز دور جدیدی از تحریم ها را وضع كردند تا اراده مردم را سست كنند اما پاسخ ملت ایران این بود كه راهپیمایی 22 بهمن امسال، پرشورتر و گسترده تر از سالهای قبل برگزار شد.
ایشان افزودند: در راهپیمایی 22 بهمن امسال، همه، از همه جا آمدند و حضور مردم همراه با روحیه بالا وچهره هایی خندان و شاداب بود و این حضور عظیم چهره واقعی ملت را بار دیگر نشان داد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأكید بر اینكه راهپیمایی 22 بهمن در هر سال،‌همچون ضربه سهمگین و بهمنی بزرگ، بر سر دشمنان و مخالفان ملت ایران فرود می آید خاطرنشان كردند: امسال نیز همینگونه شد.
ایشان با قدردانی مجدد از حضور پرشكوه و عزتمندانه ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن، خاطرنشان كردند: اگر صدبار هم این تشكر تكرار شود، باز هم جا دارد و باید در مقابل این روحیه و بصیرت ملت ایران، تعظیم كرد.
رهبر انقلاب اسلامی در تحلیل شرایط كنونی تأكید كردند: دشمنان در مقابل ایمان، عزم راسخ، بصیرت، شجاعت و تحمل ملت ایران، در موضع انفعال قرار گرفته و بر همین اساس حركات غیرمنطقی انجام می دهند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با استناد به رفتار و گفتار ‌دولتمردان امریكایی، آنان را افرادی غیرمنطقی، دارای حرف و عمل متناقض و روحیه زورگویانه دانستند و خاطرنشان كردند: امریكاییها توقع دارند كه دیگران در مقابل حرفهای غیرمنطقی و زورگویی های آنها تسلیم شوند، همانطور كه برخی تسلیم شده اند اما ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی تسلیم شدنی نیست زیرا منطق، توانایی و اقتدار دارد.
ایشان در تبیین مواضع و اقدامات غیرمنطقی دولتمردان امریكایی و دولتهای غربیِ دنباله رو آنها، به بیان نمونه های عینی پرداختند و افزودند: آنها ادعا می كنند كه متعهد به حقوق بشر هستند و پرچم حقوق بشر را در دنیا بلند كرده اند، اما در عمل بیشترین ضربه را به حقوق بشر می زنند و با فجایعی نظیر گوانتانامو و ابوغریب و كشتار مردم افغانستان و پاكستان بیشترین اهانتها را به حقوق انسانها می كنند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یكی دیگر از موارد غیرمنطقی بودن امریكاییها و تناقض میان ادعا و عمل آنها را، ادعای آنها مبنی بر مقابله با سلاح هسته ای برشمردند و افزودند: آمریكایی ها براساس این ادعا، یازده سال پیش، به عراق حمله كردند اما بعدها مشخص شد این ادعا از اساس نادرست بوده است.
ایشان خاطرنشان كردند: دولتمردان امریكایی با وجود این ادعا از رژیم شریر صهیونیستی و مجهز به سلاح هسته ای كه دیگران را نیز تهدید می كند، حمایت می كنند.
رهبر انقلاب اسلامی، ادعای تعهد به گسترش دموكراسی در دنیا را یكی دیگر از حرفهای خلاف واقع مقامات امریكایی دانستند و افزودند: آنها از یك طرف این ادعا را مطرح می كنند اما از طرف دیگر دائماً در حال تعارض و مقابله با ایران هستند كه دارای روشن ترین و واضح ترین مردم سالاری ها در منطقه است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأكید كردند: امریكاییها در حالی مدعی حمایت از گسترش دموكراسی هستند كه در همین منطقه،‌ با وقاحت تمام از كشورهایی حمایت می كنند كه حتی بوی دموكراسی را هم استشمام نكرده اند و مردم آنها برای یك بار نیز صندوق رأی و انتخابات را ندیده اند.
ایشان یكی دیگر از مصادیق تناقض میان حرف و عمل دولتمردان امریكایی را، ادعای آمادگی مذاكره با ایران به منظور حل مسائل میان دو كشور،‌دانستند و افزودند: این ادعا در حالی مطرح می شود كه امریكاییها حرفهای ناشایست و خلاف واقع را به نظام جمهوری اسلامی نسبت می دهند و برای مقابله با ملت ایران متوسل به تحریم و فشار می شوند.
رهبر انقلاب اسلامی سخنان چند روز پیش رئیس جمهوری امریكا مبنی بر تلاش این كشور برای جلوگیری از ساخت سلاح هسته ای بوسیله ایران را مورد اشاره قرار دادند و تأكید كردند: اگر ایران قصد ساخت سلاح هسته ای را داشت امریكا به هیچ وجه نمی توانست جلوی ملت ایران را بگیرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: جمهوری اسلامی ایران قصد ساخت سلاح هسته ای را ندارد و این تصمیم نیز به دلیل ناراحتی امریكا نیست، بلكه بر مبنای یك عقیده و اعتقادی است كه سلاح هسته ای را جنایت بر ضد بشریت می داند و ضمن آنكه بر عدم تولید آن تأكید دارد،‌خواستار محو سلاحهای هسته ای موجود در جهان نیز است.
ایشان تأكید كردند: ادعای امریكاییها مبنی بر ساخت سلاح هسته ای بوسیله ایران، ‌یك تقلب در حرف زدن است.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: در موضوع هسته ای ایران، ‌بحث بر سر سلاح هسته ای نیست،‌بلكه آنها می خواهند مانع حق قطعی و مسلم ملت ایران در غنی سازی هسته ای و استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای شوند كه البته در جلوگیری از ملت ایران موفق نخواهند شد و این ملت كار خود را براساس حق صریح خود  انجام خواهد داد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأكید كردند: تلاش برای تضییع حقوق ملت ایران نمونه ای آشكار از غیرمنطقی بودن امریكاییها است و بر همین اساس با طرف غیرمنطقی و زورگو، نمی توان با اتكاء به منطق حرف زد.
ایشان افزودند: جمهوری اسلامی ایران در طول 34 سال گذشته، در قضایای مختلف جهانی، به روشنی دریافته است كه طرف مقابل او كیست، چگونه رفتار می كند و چگونه باید با او برخورد كرد.
رهبر انقلاب با اشاره به اینكه امریكایی ها در بحث مذاكره، با تكیه به شبكه خبری رسانه ای تحت تسلط صهیونیستها و امریكایی ها، به دنبال فریب دادن افكار عمومی جهان،‌منطقه و ایران هستند افزودند: شبكه رسانه ای جهانی، حرفهای ما را یا منعكس نمی كند و یا ناقص و حتی برعكس منعكس می كند، بنابراین روی سخن ما با ملت ایران است.
ایشان در تبیین واقعیات و حقایق بحث مذاكره، پنج نكته مهم را مورد تأكید قرار دادند: غیرمنطقی و متناقض بودن حرف و رفتار دولتمردان امریكایی - تلاش امریكایی ها برای تسلیم كردن ملت ایران به عنوان هدف اصلی مذاكرات - معنای حقیقی مذاكره در عرف قدرتهای سلطه گر - دروغ و فریبكاری امریكایی ها درباره برداشته شدن تحریم ها با مذاكره - و منطقی بودن رفتار ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی در مقابل پیشنهاد امریكا.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای غرض اصلی دولتمردان امریكا از طرح پیشنهاد مذاكره را تبلیغ و هیاهو درباره تسلیم شدن ملت و نظام ایران خواندند و افزودند: آنها می خواهند به ملتهای مسلمان و سربرافراشته منطقه، نشان دهند كه جمهوری اسلامی ایران هم با همه سرسختی و ایستادگی، عاقبت پای میز مذاكره و مصالحه آمد، بنابراین شما نیز چاره ای جز تسلیم ندارید.
رهبر انقلاب خاطرنشان كردند: البته سلطه گران از دیرباز با هدف ناامید كردن ملتهای مسلمان، درصدد كشاندن ایران پای میز مذاكره و بده و بستان بوده اند و اكنون نیز همین هدف را با طرح تبلیغاتی «مذاكره ای غیرمربوط به مسائل اساسی» دنبال می كنند اما جمهوری اسلامی ایران، با چشمان باز اهداف آنها را می فهمد و متناسب با آن اهداف، جواب می دهد.
ایشان معنای حقیقی گفتگو در عرف امریكا و غربیها را پذیرش حرفهای آنان در پای میز مذاكره خواندند و افزودند: آنها با همین نگاه غیرمنطقی، در تبلیغات اخیرشان می گویند مذاكره مستقیم كنیم تا ایران را به دست برداشتن از انرژی هسته ای و غنی سازی قانع و وادار سازیم اما اگر خواهان گفتگوی حقیقی و منطقی بودند باید می گفتند مذاكره كنیم تا ایران استدلالها و ادله خود را بگوید و مسائل عادلانه بررسی شود.
رهبر انقلاب این سؤال را مطرح كردند كه با توجه به این نگاه حاكم بر دولتمردان امریكایی و انتظار آنها برای تسلیم شدن ایران، اگر دولت ایران هم پیشنهاد گفتگو را بپذیرد آیا مذاكره به درد می خورد و اصلاً به جایی می رسد؟
رهبر انقلاب با اشاره به اقدام امریكایی ها در قطع مذاكره هنگام كم آوردن در مقابل حرفهای منطقی ایران افزودند: در 15 سال گذشته، دو سه بار امریكایی ها با تأكید بر اینكه گفتگو خیلی ضروری، فوری و حیاتی است در برخی مسائل درخواست مذاكره كردند، یك یا دو مأمور دولتی هم رفتند و با آنها گفتگو كردند، اما به محض اینكه در مقابل حرفهای منطقی ایران، جوابی نداشتند مذاكره را قطع كردند و با استفاده از شبكه رسانه ای بین المللی خود وانمود كردند ایران مذاكره را قطع كرده است.
ایشان پرسیدند آیا با وجود این تجربیات، باز هم لازم است بی منطقی امریكاییها را در مذاكرات تجربه كنیم؟
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، تبلیغات امریكایی ها را درباره لغو تحریم ها در پی مذاكره با ایران، وعده ای دروغ دانستند و افزودند: آنها به خیال خام خود فكر می كنند ملت از تحریم ها به ستوه آمده بنابراین با شنیدن این وعده، مشتاق مذاكره با امریكا می شود و به مسئولان كشور فشار می آورد.
رهبر انقلاب خاطرنشان كردند: در واقع، این وعده نیز از همان حرفهای فریبكارانه است و نشان می دهد آنها به دنبال مذاكره حقیقی و عادلانه نیستند بلكه تسلیم شدن ملت ایران را دنبال می كنند در حالیكه اگر ملت ایران می خواست تسلیم امریكاییها باشد اصولاً انقلاب نمی كرد.
ایشان در اِشكال جدی دیگری به ادعای امریكایی ها مبنی بر لغو تحریم ها با مذاكره تأكید كردند: هدف تحریم ها، همچنانكه بارها گفته اند خسته كردن ملت ایران و جدا كردن ملت از نظام اسلامی است بنابراین اگر مذاكره هم انجام شود اما ملت همچنان در صحنه باشد و بر حقوق خود پافشاری كند،‌ تحریم ها وجود خواهد داشت.
رهبر انقلاب در همین بحث به بازخوانی یك برداشت ذهنی دولتمردان امریكایی پرداختند كه نیمی از آن درست و نیمی دیگر غلط است.
ایشان گفتند: امریكایی ها معتقدند جمهوری اسلامی بر ملت تكیه دارد و اگر با تحریم ها مردم را از نظام اسلامی جدا كنیم قدرت مقاومت از نظام گرفته می شود. بخش اول این حرف كه نظام كاملاً متكی بر توده های عظیم ملت است حرف درستی است اما بخش دوم كه فشارها و تحریم ها، ملت را به زانو درمی آورد و آنها را از نظام جدا می كند،‌كاملاً غلط و ناشی از بدفهمی است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: البته ملت ایران بدنبال شكوفایی و رونق و رفاه كامل است اما حاضر نیست این هدف را با ذلت بدست آورد بلكه با «تدبیر و عزم و شجاعت» و تكیه بر نیروهای داخلی بویژه جوانان مستعد ایران، تحقق  این هدف را پیگیری می كند.
رهبر انقلاب با اشاره به پیشرفتهای شگفت انگیز ملت ایران در مقایسه با ملتها و كشورهایی كه تسلیم امریكا بوده اند افزودند: تحریم ها مردم را آزار می دهد اما در مقابل آن دو راه بیشتر وجود ندارد یا مانند ملتهای ضعیف، «تسلیم شدن و در مقابل زورگویان جهانی توبه كردن» و یا مانند ملت شجاع ایران فعال كردن توانایی ها و نیروهای داخلی و عبور سرافرازانه و قدرتمند از منطقه ی خطر.
ایشان افزودند: بدون تردید ملت ایران راه دوم را انتخاب كرده و می كند و به اذن الله تحریم ها را به مرحله ای برای رشد و شكوفایی بیشتر تبدیل خواهد كرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای،‌ حضور پرنشاط ملت در راهپیمایی 22 بهمن را به معنای شكایت نداشتن مردم از گرانی و مشكلات ندانستند و افزودند: مردم بخصوص طبقات ضعیف دشواریها را كاملاً احساس می كنند اما میان خود و نظام فاصله نمی اندازند زیرا می دانند نظام اسلامی و اسلام عزیز همان دست قدرتمندی است كه می تواند مشكلات را حل كند.
رهبر انقلاب در جمع بندی سخنان خود درباره مذاكره با امریكا تأكید كردند: نظام اسلامی و ملت ایران برعكس دولتمردان امریكایی، اهل منطق هستند بنابراین اگر از طرف مقابل حرف و رفتار منطقی ببینند به آن پاسخ مناسب می دهند.
حضرت آیت الله خامنه ای، خودداری امریكا از زورگویی و شرارت، احترام گذاشتن به حقوق ملت ایران، عدم دخالت در امور داخلی ایران كه در حمایت از فتنه گران 88 كاملاً آشكار بود و پرهیز از آتش افروزی در منطقه را از جمله نشانه هایی دانستند كه اگر بروز كند می تواند نشان دهنده حسن نیت دولتمردان امریكایی باشد.
رهبر انقلاب افزودند: اگر اینطور شود و امریكایی ها در حرف و عمل نشان دهند كه غیرمنطقی نیستند آن وقت می بینند كه جمهوری اسلامی و ملت ایران، خیرخواه و اهل تعامل و منطقند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأكید كردند: تنها راه تعامل با جمهوری اسلامی ایران همین است و در این صورت دولت امریكا، جواب مناسبی دریافت خواهد كرد.
ایشان در بخش پایانی سخنانشان به قضیه مهمی كه یكشنبه دو هفته قبل در مجلس پیش آمد پرداختند و نكات مهمی را در این باره بیان كردند.
رهبر انقلاب با اشاره به ناراحتی ملت و نخبگان از این مسئله افزودند: این قضیه بد و نامناسب، بنده را نیز از دو جهت ناراحت و متأثر كرد یكی از بابت اصل وقوع ماجرا و دیگری بابت ناراحتی مردم از این قضیه.
ایشان افزودند: در این ماجرا متأسفانه رئیس یك قوه به استناد یك اتهام ثابت نشده و حتی مطرح نشده در دادگاه، دو قوه دیگر یعنی مجلس و قوه قضاییه را متهم ساخت كه كاری بد، ‌غلط، نامناسب،‌ خلاف شرع، خلاف قانون و خلاف اخلاق بود.
رهبر انقلاب خاطرنشان كردند: این رفتار، حقوق اساسی مردم را نیز تضییع كرد چرا كه زندگی در «آرامش و امنیت روانی و اخلاقی»، جزو حقوق اساسی ملت است.
رهبر انقلاب تأكید كردند: بنده فعلاً نصیحت می كنم كه این كار شایسته ای برای نظام جمهوری اسلامی نیست.
ایشان استیضاح اخیر را نیز كاری غلط خواندند و افزودند:‌استیضاح باید فایده ای داشته باشد اما چند ماه مانده به پایان كار دولت،‌استیضاح یك وزیر آن هم به خاطر مسئله ای كه مربوط به وزیر نیست،‌چه علت و فایده ای دارد؟
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: در داخل مجلس هم كسانی حرفهای نامناسب بر زبان آوردند كه آن هم غلط بود.
ایشان خاطرنشان كردند: دفاع رئیس محترم مجلس هم قدری زیاده روی بود و لزومی نداشت.
رهبر انقلاب تأكید كردند: نه آن متهم كردن، نه آن برخورد كردن و نه آن استیضاح، ‌مسائل مناسبی نبود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پرسیدند: وقتی دشمن مشترك وجود دارد و توطئه ها از هر طرف شكل می گیرد واقعاً جز افزایش برادری ها و ایستادگی در مقابل دشمن باید كار دیگری كرد؟
رهبر انقلاب با اشاره به حمایتهای خود از مسئولان كشور افزودند: بنده باز هم كمك می كنم اما این رفتارها، متناسب با سوگندها و تعهدات نیست، مسئولان عظمت ملت را ببینید و رفتاری شایسته این ملت انجام دهند.
ایشان تأكید كردند: مسئولان،‌دولت و مجلس، همه تلاشهای خود را برای حل گره ها و مشكلات اقتصادی مردم و كشور متمركز كنند زیرا همانطور كه چند سال پیش گفتم دشمن نقشه ها و توطئه هایش را در مسائل اقتصادی متمركز كرده است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: چند سال قبل درباره مبارزه با فساد اقتصادی، نامه ای به رؤسای قوا نوشتم مكرر می گویند فساد اقتصادی اما این كار به زبان گفتن تمام نمی شود بلكه نیازمند مبارزه عملی است، در عمل چه كار شد؟ در عمل چه كار كردید؟ این مسائل انسان را متأثر می كند.
رهبر انقلاب افزودند: تقوا، تقوا، تقوا!، ‌از مسئولان توقع داریم با صبر، میدان ندادن به احساسات سركش و ملاحظه مسائل كشور، همه توان و نیروها را برای حل مشكلات مردم متمركز كنند و حالا كه دشمنی های دشمن شدت یافته، آنها هم رفاقتهایشان را شدت دهند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: انشاءالله این نصیحت خیرخواهانه و مشفقانه مورد توجه مسئولان بخصوص مسئولان بالا قرار گیرد و به آن پایبند باشند.
ایشان خاطرنشان كردند: البته گله امروز من از برخی سران و مسئولان موجب نشود عده ای راه بیفتند و علیه این و آن شعار دهند كه با این كار هم مخالف هستیم.
رهبر انقلاب اسلامی، با انتقاد صریح و شدید از اقدام اخیر برخی افراد در بر هم زدن مجلس سخنرانی رئیس مجلس در قم افزودند: اینكه عده ای برخی را ضدولایت و ضد بصیرت بنامند و شعار بدهند نظیر آنچه اخیراً در قم روی داد، اقدامی غلط است و بنده كاملاً مخالف این كارها هستم كه قبلاً هم نظیر آن در مرقد مطهر حضرت امام (ره) اتفاق افتاد و به مسئولان تذكر دادم جلوی این كارها را بگیرند.
رهبر انقلاب افزودند: كسانی كه راه می افتند و شعار می دهند اگر واقعاً حزب اللهی و مؤمن هستند بدانند كه این كارها به ضرر كشور و خلاف شرع است و اگر هم اعتنایی به این حرفها ندارند كه حسابشان جداست.
رهبر انقلاب در پایان سخنانشان تأكید كردند: آینده ملت بصیر ایران به لطف الهی كاملاً روشن است و افقی به مراتب بهتر و درخشان تر در انتظار این ملت و جوانان است.
در ابتدای این دیدار آیت‌الله مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام 29 بهمن سال 56 در تبریز، به حضور كم نظیر مردم آذربایجان در راهپیمایی 22 بهمن امسال اشاره كرد و گفت: پیام مردم بصیر و موقع شناس ایران در راهپیمایی پرشكوه 22 بهمن، حفظ وحدت و همدلی در جامعه، توجه به حاكمیت اخلاق در عرصه سیاست، و تلاش مضاعف مسئولان برای حل مشكلات بود.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
دوشنبه 30 بهمن 1391


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
دوشنبه 30 بهمن 1391


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

گروه نرم افزاری عَلَم از بین خواهران و برادرن با تخصص های مختلف : فتوشاپ ، تدوین و فیلم سازی ، فیلم بردار و عکاس و سایر تخصص های مربوطه دعوت به همکاری می نماید >

با ما تماس بگیرید: 09124417478نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی

Get Flash Code

افسران جنگ سایبری

 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات