هیأت مذهبی، فرهنگی علمدار کربلا شهرستان خدابنده
مطالب وبلاگ هر هفته یک یا دو بار به روز رسانی می شود !
درباره وبلاگ


این وبلاگ شامل شامل :
اطلاعات کامل از برنامه ها ، مراسمات و اهداف هیئت
و همچنین برخی از مطالب و ... فرهنگی، سیاسی ، و اجتماعی می باشد

آدرس سایت هیئت:
www.a82.ir

مدیر وبلاگ : دست به قلم
 
 
هیئت مذهبی ، فرهنگی علمدار کربلا
   استان زنجان - شهرستان خدابنده - چهار راه شهرداری ، بیت العباس
شماره دفتر هیئت: 4220213-0242
                          شماره موبایل جهت تماس : 09124417478
سامانه پیام کوتاه علمدار : 30009900091212
                        وبلاگ هیئت : WWW.alamdar-82.mihanblog.com
پست الکترونیکی: marefat83@gmail.com
                    شماره حساب نزد بانک ملت : 4372168793 (جهت دریافت نذورات و کمک های مردمی)
 
* هیئت مذهبی فرهنگی علمدار کربلا در مهر ماه 1382 به همت تعدادی از جوانان شهرستان با جلسه تلاوت قرآن و سپس برگزاری دعای توسل در منازل تشکیل گردید.
 این هیئت هم اکنون با برگزاری برنامه های مختلف مذهبی ، فرهنگی ، ورزشی ، اردوئی ،تربیتی و ... توانسته است جوانان و نوجوانان (خواهر و برادر) زیادی را جذب خود نماید که در زیر به قسمتی از آنها اشاره می شود:
- مراسمات دعای توسل ، سه شنبه شبها به صورت هفتگی در منازل
- جلسات حلقه معرفت ( کلاس اخلاق ) پنج شنبه شبها به صورت هفتگی در بیت العباس
- مراسمات زیارت عاشورا و کلاس اخلاق ،(ویژه خواهران) جمعه ها  به صورت هفتگی در  بیت العباس

- کلاس اخلاق ویژه نونهالان ، سه شنبه و پنج شنبه هر هفته در بیت العباس

- طرح یاوران مهدی (عج) ( جمع آوری نذورات به نیت سلامتی امام زمان (عج) و خرید احشام و قربانی و پخش گوشت قربانی در بین نیازمندان و مستمندان شهر بصورت ماهانه

- باشگاه رزمی ، هر هفته روزهای شنبه ، دوشنبه و چهارشنبه

- باشگاه فوتسال ، هر هفته روزهای جمعه

- باشگاه والیبال هر هفته روزهای سه شنبه ویژه خواهران

- مراسم شبهای رمضان با شهداء با روایتگری حجه الاسلام سید یاسر موسوی از قم و تعدادی از رزمندگان دفاع مقدس، به مدت 20 شب در شبهای ماه مبارک رمضان در مزار شهدای شهر

- اردوهای زیارتی مشهد مقدس و قم و جمکران هر ساله در ایام عید نوروز و تابستان ، مخصوص برادران و خواهران و سایر اردوهای تفریحی و سیاحتی

- ویژه مراسمات: دهه اول محرم – ایام فاطمیه – شبهای قدر- ایام شعبانیه – اعتکاف - ایام شهادت و ولادت ائمه اطهار-
-شرکت فعال و حضور در صحنه های مختلف سیاسی،اجتماعی فرهنگی ورزشی و ...
و ... !!؟
همچنین این هیئت در کنار برنامه های فوق اقدامات زیر را نیز انجام داده است:
- برپایی محلی با عنوان دفتر هیئت به جهت پیگیری و انجام امورات و کارهای فرهنگی و ... هیئت
- ثبت و تأسیس شرکت تعاونی چند منظوره ی عمرانی،خدماتی،تبلیغاتی با نام شرکت تعاونی علمدار قیدار نبی (ع)
- تشکیل کروه نرم افزاری عَلَم
- تشکیل کتابخانه و نوارخانه
- تشکیل یک واحد و گروه متخصص و مجزا و انجام اقدامات و برنامه های تربیتی موثر برای کودکان و نونهالان و آماده سازی و فراهم نمودن بستری مناسب برای ایجاد مهد کودک.
(جهت اطلاع از ریز برنامه ها و مراسمات به قسمت صفحات جانبی وبلاگ مراجعه فرمایید)


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
چهارشنبه 23 اسفند 1391

شعار سال 92 علمداریانhttp://www.sedayeshia.com/userfiles/personali/sham.gifhttp://www.sedayeshia.com/userfiles/personali/sham.gifاس ام اس ایام فاطمیه شهادت فاطمه زهرا

هیئت علمدار کربلا از سال 91 برای هر سال خود شعاری را تعیین نموده و برنامه و اهداف خود را طبق آن شعار برنامه ریزی می نماید که شعار تعیین شده برای سال 1392

تحول و پیشرفت برای سربازی امام زمان (عج)

می باشد

تغییر مکان دفتر هیئت

دفتر هیئت از مکان فعلی خود (چهار راه شهرداری ، جنب بیت العباس ) به صورت موقت به آدرس: جاده گوندره ، جنب کوچه مسجد فاطمه زهرا (س) انتقال یافت.

 

آمادگی خامین برای ایام فاطمیه

خادمین هیئت در واحدهای مختلف با برگزاری جلسات جهت هماهنگی بیشتر و انجام برنامه ریزی های لازم خود را آماده می کنند تا در ایام شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها به بهترین نحو ممکن مراسماتی را برای آن بانوی بزرگوار برگزار نمایند.  > اطلاعات تکمیلی به اطلاع شما دوستان خواهد رسید <

برگزاری کلاسهای آموزش مداحی برای نونهالان

کلاسهای آموزش مداحی و پرورش مداح برای هیئت به مدت دو ماه است که در هیئت برگزار است ، که از علاقه مندان دعوت می شود جهت شرکت در این کلاسها با ما تماس بگیرند. البته این کلاسها مخصوص نونهالان زیر 12 سال می باشد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
چهارشنبه 23 اسفند 1391

 

علم بهتر است یا ثروت !!!؟

بالاخره علم بهتر است یا ثروت؟

 

جمعیت زیادی دور حضرت علی(علیه السلام) حلقه زده بودند. مردی وارد مسجد شد و در فرصتی مناسب پرسید:

- یا علی! سؤالی دارم. علم بهتر است یا ثروت ؟

علی(علیه السلام) در پاسخ گفت: علم بهتر است ؛ زیرا علم میراث انبیاست و مال و ثروت میراث قارون و فرعون و هامان و شداد.

مرد که پاسخ سؤال خود را گرفته بود، سکوت کرد. در همین هنگام مرد دیگری وارد مسجد شد و همانطور که ایستاده بود بلافاصله پرسید:

- اباالحسن! سؤالی دارم، میتوانم بپرسم؟ امام در پاسخ آن مرد گفت: بپرس! مرد که آخر جمعیت ایستاده بود پرسید: علم بهتر است یا ثروت؟

علی(علیه السلام) فرمود: علم بهتر است ؛ زیرا علم تو را حفظ میکند، ولی مال و ثروت را تو مجبوری حفظ کنی.

نفر دوم که از پاسخ سؤالش قانع شده بود، همانجا که ایستاده بود نشست.

در همین حال سومین نفر وارد شد، او نیز همان سؤال را تکرار کرد، و امام (علیه السلام) در پاسخش فرمود: علم بهتر است ؛ زیرا برای شخص عالم دوستان بسیاری است، ولی برای ثروتمند دشمنان بسیار!

هنوز سخن امام(علیه السلام) به پایان نرسیده بود که چهارمین نفر وارد مسجد شد. او در حالی که کنار دوستانش مینشست، عصای خود را جلو گذاشت و پرسید:

- یا علی! علم بهتر است یا ثروت؟

حضرت علی(علیه السلام) در پاسخ به آن مرد فرمودند: علم بهتر است ؛ زیرا اگر از مال انفاق کنی کم میشود؛ ولی اگر از علم انفاق کنی و آن را به دیگران بیاموزی بر آن افزوده میشود.

نوبت پنجمین نفر بود. او که مدتی قبل وارد مسجد شده بود و کنار ستون مسجد منتظر ایستاده بود، با تمام شدن سخن امام همان سؤال را تکرار کرد. حضرت علی(علیه السلام) در پاسخ به او فرمودند: علم بهتر است ؛ زیرا مردم شخص پولدار و ثروتمند را بخیل میدانند، ولی از عالم و دانشمند به بزرگی و عظمت یاد میکنند.

با ورود ششمین نفر سرها به عقب برگشت، مردم با تعجب او را نگاه کردند. یکی از میان جمعیت گفت: حتماً این هم میخواهد بداند که علم بهتر است یا ثروت! کسانی که صدایش را شنیده بودند، پوزخندی زدند. مرد، آخر جمعیت کنار دوستانش نشست و با صدای بلندی شروع به سخن کرد:

یا علی! علم بهتر است یا ثروت؟

امام(علیه السلام) نگاهی به جمعیت کرد و گفت: علم بهتر است ؛ زیرا ممکن است مال را دزد ببرد، اما ترس و وحشتی از دستبرد به علم وجود ندارد. مرد ساکت شد.

همهمهای در میان مردم افتاد؛ چه خبر است امروز! چرا همه یک سؤال را میپرسند؟ نگاه متعجب مردم گاهی به حضرت علی(علیه السلام) و گاهی به تازهواردها دوخته میشد.

در همین هنگام هفتمین نفر که کمی پیش از تمام شدن سخنان حضرت علی(علیه السلام) وارد مسجد شده بود و در میان جمعیت نشسته بود، پرسید:

- یا اباالحسن! علم بهتر است یا ثروت؟

امام(علیه السلام) فرمودند: علم بهتر است ؛ زیرا مال به مرور زمان کهنه میشود، اما علم هرچه زمان بر آن بگذرد، پوسیده نخواهد شد.

در همین هنگام هشتمین نفر وارد شد و سؤال دوستانش را پرسید که امام(علیه السلام) در پاسخش فرمود: علم بهتر است ؛ برای اینکه مال و ثروت فقط هنگام مرگ با صاحبش میماند، ولی علم، هم در این دنیا و هم پس از مرگ همراه انسان است.

سکوت، مجلس را فراگرفته بود، کسی چیزی نمیگفت. همه از پاسخهای امام(علیه السلام) شگفتزده شده بودند که… نهمین نفر هم وارد مسجد شد و در میان بهت و حیرت مردم پرسید:

یا علی! علم بهتر است یا ثروت؟

امام(علیه السلام) در حالی که تبسمی بر لب داشت، فرمود: علم بهتر است ؛ زیرا مال و ثروت انسان را سنگدل میکند، اما علم موجب نورانی شدن قلب انسان میشود.

نگاههای متعجب و سرگردان مردم به در دوخته شده بود، انگار که انتظار دهمین نفر را میکشیدند. در همین حال مردی که دست کودکی در دستش بود، وارد مسجد شد. او در آخر مجلس نشست و مشتی خرما در دامن کودک ریخت و به روبهرو چشم دوخت. مردم که فکر نمیکردند دیگر کسی چیزی بپرسد، سرهایشان را برگرداندند، که در این هنگام مرد پرسید:

- یا اباالحسن! علم بهتر است یا ثروت؟

نگاههای متعجب مردم به عقب برگشت. با شنیدن صدای علی(علیه السلام) مردم به خود آمدند:

علم بهتر است ؛ زیرا ثروتمندان تکبر دارند، تا آنجا که گاه ادعای خدایی میکنند، اما صاحبان علم همواره فروتن و متواضعاند. فریاد هیاهو و شادی و تحسین مردم مجلس را پر کرده بود.

سؤال کنندگان، آرام و سرافکنده از میان جمعیت برخاستند. هنگامیکه آنان مسجد را ترک میکردند، صدای امام(علیه السلام) را شنیدند که میگفت: اگر تمام مردم دنیا همین یک سؤال را از من میپرسیدند، به هر کدام پاسخ متفاوتی میدادم !

* البته نقل است که گروهی با قصد و نیت ، این افراد را اجیر کرده بوداند و به نزد حضرت مولا(علیه السلام) می فرستادند تا او را به زعم خود در نزد مردم خوار کنند؛ اما زهی خیال باطل ! روسیاهی به زغال ماند !!نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
تصاویر مصافحه رئیس جمهور با مادر چاوز و همچنین تصویر در آغوش گرفت دختر چاوز از سوی رئیس جمهور از سوی برخی حامیان رئیس جمهور به رسانه های مخالف وی ارسال شده است
احمدی نژاد برای مراسم تشییع هوگو چاوز به ونزئلا رفت اما قبل رفتنش با پیام تسلیتش برای دوران نبودش در ایران به اندازه کافی و وافی خوراک شانتاژ برای رسانه های منتقد خود فراهم کرد. به ونزوئلا رسید همان اول دختر چاوز (!) را در آغوش گرفت تا همچنان موتور منتقدانش سوخت لازم را برای هیاهو داشته باشد و برخی نیز او را کمونیست بخوانند. بعد هم رفت و یه چند بوسه به تابوت چاوز زد و مادر چاوز را هم در آغوش کشید تا هر که در صراط مستقیم و غیر مستقیم است، برای ترور احمدی نژاد انگیزه کافی داشته باشد. فقط یک جمله " آخر جو دادنی دکتر! و آخر بداخلاقی هستیم دوستان رسانه ای!"

به گزارش بی باک، وقتی ماجرای در آغوش کشیدن دختر چاوز از سوی رئیس جمهور، توسط رسانه ها تکذیب شد و منتقدان رسانه ای رئیس جمهور به اشتباه بزرگ خود پی بردند و آن تنها
یک پسر ایرانی بود نه دختر چاوز حالا برخی خبر از فتوشاپی بودن تصویر مصافحه احمدی نژاد با مادر چاوز می دهند تا همچنان بداخلاقی و بی دقتی رسانه های کشور مدنظر قرار گیرد.

 همزمان با انتشار فیلم و عکس‎هایی از ابراز همدردی غیرمتعارف محمود احمدی‎نژاد با مادر چاوز که احمدی‎نژاد صورت بر صورت مادر چاوز گذارده است، عکسی دیگر از مصافحه رئیس جمهور کشورمان در سایت‎های خبری و شبکه‎های اجتماعی منتشر شد که به ادعای یک سایت تخصصی عکس، آن تصویر غیرواقعی و فتوشاپی است.

 به گزارش بی باک اگرچه عکس مصافحه‎ی احمدی نژاد با مادر چاوز در سایت‎های خبری انگلیسی زبان از جمله تلگراف (لینک) نیز منتشر شده است، اما یک سایت تخصصی عکس با مقایسه دو تصویر اعتقاد دارد یکی از آن دو  اصلی و دیگری فتوشاپی است.

قبل از اینکه به نکات مدنظر در این زمینه بپردازیم, براستی چه برنامه ای در پشت پرده این نوع اخبار نهفته است و منتشر کنندگان واقعی این تصاویر چه کسانی بوده اند و در این راستا چه هدفی را دنبال می کردند؟

یک منبع آگاه به خبرنگار بی باک گفت: تصاویر مصافحه رئیس جمهور با مادر چاوز و همچنین تصویر در آغوش گرفت دختر چاوز از سوی رئیس جمهور را برخی حامیان رئیس جمهور به رسانه های مخالف و منتقد وی ارسال کرده اند تا بعد از کشف واقعیت، به همگان اعلام کنند که منطق مخالفان رئیس جمهور و میزان صداقتشان تا چه حد است؟! البته از همان ابتدا که هیچ فیلمی از این صحنه خاص منتشر نشده بود خود گویایی شک و تردیدهای فروان بود اما بی باک بدون هیچ گونه قضاوتی تنها دلایل مطرح شده از سوی این سایت تخصصی را منتشر می کند.

الف -در عکس شماره یک احمدی نژاد با یکی از حضار که شاید از بستگان هوگو چاوز باشد همدردی می‌کند و در عکس شماره دو با مادر هوگو چاوز همدردی می‌کند.

ب –حال به خطاهای مشهود در مونتاژ و کار فتوشاپی دقت کنید:

ب/1-دست احمدی نژاد و به اصطلاح دست مادر چاوز، همان دست وی با آن مرد است. استخوان‌بندی، رگ‌های بیرون زده، چگونگی قرار گرفتن انگشتان کنار یک‌دیگر، فاصله انگشت‌ها و حتی مقداری که مقدار ناخن احمدی نژاد از دست او بیرون آمده، مقداری از انگشت شصت که در داخل دست وی قرار گرفته و ... همه عین هم هست و محال است چنین اتفاقی بیافتد.

ب/2 –عکس دو عکس روی هم منطق شود، معلوم می‌شود که حالت سر احمدی نژاد، میزان خم شدن، با آن که مرد و زن هر دو هم قد هم نیستند و نحوه‌ی قرار گرفتن روی صورت یکی است.

ب/3 –حتی مقدار چین و چروک صورت ناشی از تأثر و حالت لب، خم ابرو و میزان بسته شدن چشم احمدی‌نژاد در هر دو عکس عیناً یکی است.

ب/4 –به دگمه پیراهن شخصی که پشت هر دو نفر ایستاده نگاه کنید. دقیقاً میزان فاصله‌اش با کت احمدی‌نژاد یکی است. مگر می‌شود در حالی که افراد در حرکت هستند و دوربین نیز در حرکت و اصلاً ممکن است هر عکس را عکاسی تهیه کرده باشند، یک نفر در دیدار با دو نفر به یک حالت و یک اندازه بایستند و نفر سوم پشت آنها نیز چنان فاصله‌اش را حفظ کند که به رغم تفاوت زاویه دوربین، حتی یک میلیمتر هم فاصله دگمه‌ی پیراهنش با کت یک نفر دیگر تغییر نکند. با پیچیده‌ترین برنامه‌ریزی‌ها پلیسی، امنیتی، تشریفاتی، عکاسی و ... نیز نمی‌توان چنین شرایطی را ایجاد نمود.

ب/5 –اگر به کلاه خاتمی که در گوشه سمت چپ عکس قرار دارد و فاصله آن و ... دقت شود، معلوم می‌شود نه تنها احمدی نژاد باید در یک حالت فیکس ایستاده باشد و افراد بیایند در همان حالت دست در دست او قرار داده و با او همدردی کنند، بلکه سایرن نیز باید منجمد شده باشد و هیچ حرکتی در این سالن نکرده باشد. همه باید مجسمه باشند تا چنین حالتی ممکن شود.

ب/6 –عکس فتوشاپی جعلی محل برش عکس برای نزدیک نشان دادن عکس احمدی‌نژاد با آن مرد و نیز دور نشان دادن عکس با به اصطلاح مادر چاوز به وضوح معین می‌گردد.

ب/7 –جاعل فتوشاپی آن قدر عجله داشته که حتی نکرده ابروی آن مرد را که در عکس زیر دماغ احمدی‌نژاد قرار گرفته خوب پاک کند و نیز میزان فاصله لبه‌ یقه‌ی پیراهن نفر پشت سر را کمی تغییر دهد.

گفتنی است؛ جت الاسلام والمسلمین ˈسیدمحمد رضا میرتاج الدینی ˈ، معاون رییس جمهوری با انتقاد از شیطنت برخی از رسانه ها تصریح کرد: متأسفانه برخی مجموعه ها و سایت های خبری به دنبال حاشیه سازی و اصلی کردن مسائل فرعی هستند و تلاش دارند حاشیه ها را پررنگ تر از متن کنند.
وی با تأکید بر اینکه برخی از رسانه ها به دنبال انحراف افکار عمومی از محتویات اصلی حضور رئیس جمهور در مراسم سوگواری مراسم هوگو چاوز هستند، افزود: این در حالی است که سفر رئیس جمهور کشورمان به ونزوئلا و شرکت در مراسم تشییع پیکر هوگو چاوز آثار جهانی گسترده ای در پی دارد.
معاون رئیس جمهور که در این سفر دکتر احمدی نژاد را همراهی می کرد، گفت: حضور رئیس جمهور در این مراسم نقش و جایگاه انقلاب اسلامی را به دنیا نشان داد به ویژه آنکه جمهوری اسلامی ایران به حیات خلوت آمریکا راه پیدا کرده است.
وی در ادامه به حضور 54 کشور در مراسم تسلیت هوگو چاوز اشاره و با بیان این مطلب که 33 کشور در سطح رئیس جمهور و رئیس دولت در این مراسم حضور داشتند، تصریح کرد: دکتر احمدی نژاد به عنوان تنها نماینده جهان اسلام همه توجهات را به سمت خود معطوف کرد.
میر تاج الدینی اضافه کرد: زمانی که نام احمدی نژاد خوانده شد همه یک صدا ابراز احساسات کردند حتی در مسیری که به طرف جایگاه می رفتیم مردم شور و هیجان بی نظیری را از خود به نمایش گذاشتند و همگی اینها گویای نفوذ ملت ایران است در نزد ملت ونزوئلا است.
وی با تأ کید بر اینکه ما باید این موفقیت ها را ارج بگذاریم نه آنکه با حاشیه سازی، پیروزی های به دست آمده را تحت شعاع قرار دهیم.
وی به تاثیر گذاری انقلاب اسلامی در محدوده تحت استعمار آمریکا در آمریکای لاتین طی در چند سال گذشته اشاره کرد و افزود: قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران با حاشیه سازی نباید مورد خدشه قرار بگیرد.
وی همچنین افزود: مصوبه کنگره مبنی بر جلوگیری از نفوذ ایران در آمریکای لاتین نشان داد که موقعیت و برتری آمریکا در این منطقه رو به زوال است، لذا ما باید این دستاورد برزگ را با تمام تلاش حفظ کنیم.
دیدار رئیس جمهور ایران اسلامی با رئیس جمهور بولیوی و اکوادور و سایر روسای کشورها در راستای گسترش روابط ایران و سایر کشورها بسیار با اهمیت است،لذا نباید این دستاوردها در حاشیه شیطنت های رسانه ها نادیده گرفته شود.
وی در ادامه  گفت وگوی خود با خبرنگار سیاسی شبکه ایران به شرح اتفاقات تسلیت رئیس جمهور به مادر و دختران هوگو چاوز اشاره کرد و بیان داشت: تمامی روسای جمهور به مادر چاوز تسلیت گفتند، اما مادر پیر چاوز وقتی احمدی نژاد را دید بسیار متاثر شد و بارها گفت: پسرم شما را خیلی دوست داشت و چند بار تاکید کرد شما همانند پسرم هستید.
معاون رئیس جمهور خاطر نشان کرد: احمدی نژاد به مادر چاوز تسلیت گفت اما عکس منتشر شده در سایت ها، مصافحه و معانقه (اینکه مادر چاوز سر خود را بر دوش احمدی نژاد گذاشته باشد) را تکذیب می کنم.
از آنجایی که بنده و دکتر صالحی شاهد ماجرا بودیم، هنگامیکه مادر چاوز احمدی نژاد را دید به گریه افتاد و رئیس جمهور طبق معمول دست های خود را در مقابل هم فشرد و به عرض تسلیت به مادر چاوز پرداخت، اما به دلیل اینکه حال مادر چاوز دگرگون شده بود، با ابراز تأثر شدید ناگهان دستان خود را بر دست رئیس جمهور گذاشت اما احمدی نژاد دست‌هایش را می‌کشید، در عین حال بنده عکس های شیطنت آمیز منتشر شده در سایت ها را تکذیب می کنم. البته بنده احتمال شیطنت رسانه ها را می دادم.
معاون رئیس جمهور با تکذیب عکس منتشر شده احمدی نژاد با دختر چاوز گفت: دکتر احمدی نژاد با گفتن تسلیت از کنار خانواده چاوز و دختران و داماد چاوز گذشت و تنها در مقابل مادر چاوز برای احترام ایستاد و عکس مورد ادعا مربوط به این ملاقات نیست.

البته اینکه این تصاویر واقعی باشد و یا نباشد باید توسط کارشناسان بررسی شود و بی باک در این زمینه هیچ اظهار نظری نمی کند اما براستی نباید هیچ تفاوتی قائل شد بین موقعیتی که خاتمی دستش را برای مصافحه با دختران جوان دراز می کند و احمدی نژادی که دستش را می بندد و پیرزنی داغ دیده از روی احساسات دستهای بسته وی را می گیرد؟!
 

استاد دانشگاه باقرالعلوم علیه السلام در یادداشتی به ماجرای "عکس منتشر شده از احمدی ن‍ژاد و مادر چاوز" پرداخته و با اشاره به مواضعی كه درباره آن اتخاذ شده است، آن مواضع را مورد نقد و تحلیل قرار داده است.

حجت الاسلام و المسلمین دكتر حسین سوزنچی در این یادداشت که در سایت شخصی وی منتش شده است، به نقد مطلب حجت الاسلام زائری در پایگاه اطلاع رسانی الف پرداخته است كه در آن رفتار احمدی‌نژاد را به دست دادن خاتمی به زنان تشبیه كرده و آورده است: " «راستی برادران و خواهران ارزش‌گرا و آرمانخواهی که به خاطر سر سوزنی احتمال خطا و اشتباه در دوره سازندگی و اصلاحات کشور را به هم می‌ریختند به کدام پستو خزیده‌اند؟»

این استاد سابق دانشگاه امام صادق علیه السلام در نقد خود با فرض صحت این عكس، به تفاوت‌های این رفتار احمدی‌نژاد و خاتمی اشاره كرده و در ادامه به اشكالات پرداختن به این موضوع پرداخته است.

متن كامل این یادداشت در ادامه آمده است:

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ کُونُواْ قَوَّامِینَ لِلّهِ شُهَدَاء بِالْقِسْطِ وَلاَ یَجْرِمَنَّکُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلَى أَلاَّ تَعْدِلُواْ اعْدِلُواْ هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَى وَاتَّقُواْ اللّهَ إِنَّ اللّهَ خَبِیرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ (سوره مائده، آیه۸)

ای کسانی که ایمان آورده‌اید در زمره کسانی باشید که برای خدا قیام می‌کنند و به قسط و عدل شهادت می‌دهند؛ و بدی‌های گروهی موجب نشود که شما (در قضاوتتان در مورد آنها) از مسیر عدالت خارج شوید؛ عدالت پیشه کنید که به تقوا نزدیکتر است؛ و از خدا بترسید که خداوند به آنچه انجام می‌دهید کاملا آگاه است.

کسانی که آخرینیادداشت سیاسیمرا دیده‌اند، از شدت دلخوری حقیر از کار خلاف شرع و اخلاق و ‌قانونی که چندی پیش آقای احمدی‌نژاد مرتکب شد، آگاهند. امروز با عکسی از ایشان مواجه شدم که حدس زدم بلافاصله خبرساز می‌شود و بعدیادداشتی از برادر عزیزمان آقای زائری در سایت الفمشاهده کردم که بر ناراحتی‌ام افزود. لذا تذکر چند مطلب را ضروری دیدم:

 • آیا عکس مذکور واقعی است؟

آقای میرتاج الدینی، که همراه رئیس جمهور بوده، همین امشب صحت آن راتکذیب کردو در هیچ یک از فیلم‌هایی که از مراسم مذکور گرفته شده، و کثیری از آنها در فضای مجازی موجود است، من تاکنون این صحنه را نیافتم. البته سایت الف، منبع عکس را خبرگزاری رویترزمعرفی کرده است؛ حداقل باید گفت: «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِن جَاءکُمْ فَاسِقٌ بِنَبَأٍ فَتَبَیَّنُوا أَن تُصِیبُوا قَوْماً بِجَهَالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلَى مَا فَعَلْتُمْ نَادِمِینَ(سوره حجرات، آیه ۶)» ای مومنان، اگر فاسقی برای شما خبر مهمی آورد بررسی کنید که مبادا ندانسته گروهی را به چیزی متهم کنید و فردایش پشیمان شوید.

 • اکنون فرض می‌کنم که افراد بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند که این عکس درست است؛پرداختن به این عکس در فضای کنونی چه فایده‌ای دارد؟

یادآوری می‌کنم که نمی‌خواهم از آقای احمدی نژاد دفاع کنم، بلکه می‌خواهم درباره موج بیهوده‌ای که احتمالا بر سر این عکس در کشور بپا شود، هشدارهایی بدهم.

مطلبم را از یادداشت آقای زائری شروع می‌کنم، چرا که به نظر می رسد سخن ایشان، یکی از تحلیلهایی است که بسیار رواج خواهد یافت و هرکس این عکس را ببیند ابتدا این تحلیل را ارائه می‌کند. ایشان در لفافه، این عکس را به عنوان یک سند قطعی بر انحراف آقای احمدی‌نژاد قلمداد کرده و آن را با فیلمی مقایسه کرده‌اند که چند سال قبل در مورد دست دادن آقای خاتمی با یک زن پخش شد و مورد انکار ایشان قرار گرفت؛ و بعد گفته‌اند: «راستی برادران و خواهران ارزش‌گرا و آرمانخواهی که به خاطر سر سوزنی احتمال خطا و اشتباه در دوره سازندگی و اصلاحات کشور را به هم می ریختند به کدام پستو خزیده‌اند؟»

الف) در مورد این مقایسه چند مطلب را باید توجه کرد:

۱) دفتر آقای خاتمی، نه بلافاصله، بلکه بعد از گذشت چند هفته، آن فیلم را تکذیب کرد. البته بعد از اینکه تکذیب کرد، باید حمل بر صحت می‌شد و اگر کسی بعدش بر آن اصرار می‌کرد، اقدامش قابل دفاع نبود. اما در اینجا همان روزی که عکس پخش شد، تکذیب شد. پس به لحاظ سندیت، فعلا هر دو واقعه تکذیب شده‌اند و بعد از تکذیب، این گونه جنجال‌ها روا نیست. اما می‌خواهم بر فرض اینکه هر دو واقعه رخ داده باشد، ببینم کدام ارزش پرداختن داشت و کدام ندارد؟

۲) آقای خاتمی، مثل بنده و آقای زائری، ملبس به لباس روحانیت است، و همه می دانند عمل صاحبان این لباس زیر ذره‌بین مردم است تا غیر آنها. اگر یک غیرروحانی خطایی کند، فقط برای خودش بد است؛ اما اگر من روحانی خطایی کنم، مردم به حساب دین می‌گذارند و چه‌بسا اقدام مرا مجوزی برای تخلف خود قرار دهند؛ لذا حساسیتش بیشتر بود.

۳) آقای خاتمی در آن وضعیت، در شرایط عادی بود، و مخاطبش یک خانم جوان با لباس زننده، و براحتی می‌توانست دست ندهد. برای بنده چنین موقعیتی پیش آمده: چند سال قبل در اجلاس یونسکو در هند، خانمی که نماینده کُره بود، بعد از سخنرانی به سمت من آمد و دستش را دراز کرد. من با احترام به وی یک «excuse me» گفتم. بلافاصله دستش را عقب کشید و عذرخواهی کرد که: «نمی‌دانستم در فرهنگ شما این کار خوب نیست!» و با هم صحبت کردیم و اصلا ناراحت نشد، یعنی مخاطب خارجی این را در مورد من که یک فرد عادی هستم می‌فهمد، آیا در مورد آقای خاتمی نمی‌فهمد و آقای خاتمی نمی‌توانست دست ندهد؟!

اما آیا وضع آقای احمدی‌ن‍ژاد همین طور بود؟ ایشان در یک مجلس ختم رسمی خارجی حضور دارد. کسی که مقابلش ایستاده مادری است با فرهنگی متفاوت، که گریان و فوق‌العاده متاثر است. (چاوز ۵۸ سال داشت سن مادرش را خودتان تخمین بزنید.) اگر تصویر واقعی هم باشد، در همان تصویر دستهای احمدی نژاد بسته است و دست مادر چاوز در طرفین انگشتان اوست. اینها نشان می‌دهد که آقای احمدی‌نژاد هنگامی که مادر چاوز دستش را به سمتش آورده، برای دست ندادن، دستهای خود را بسته (که در موارد مشابه این برخورد را از ایشان دیده‌ایم) اما مادر چاوز که تحت تاثیر احساسات بوده و احمدی‌نژاد را به جای پسر خود می‌دیده (به فیلم مراسم توجه کنید: دست زدن ممتد فقط برای احمدی‌نژاد است و او تنها رئیس جمهوری بود که تابوت چاوز را بوسید) دست او را گرفته و سرش را به سمت سر وی انداخته است. از وقتی که این صحنه را دیدم با خود می‌گفتم اگر ما بودم چه می‌کردیم؟ وضعیت را درست تصور کنید: (۱) مادر عزاداری حدودا ۸۰ ساله، (۲) روابط صمیمی احمدی‌نژاد و چاوز برای مادر چاوز، که وی را به یاد پسرش می‌اندازد، (۳) یک مجلس رسمی که در عرفشان اینکه افراد، شخص عزادار را در آغوش بگیرند کاملا عادی است، (۴) احمدی‌نژاد اصلا به خاطر احترام گذاشتن به چاوز رفته و بی‌اعتنایی او به مادر چاوز در آنجا چگونه فهمیده می‌شود؟

با همه این حرفهانمی‌خواهم بگویم کار احمدی‌نژاد درست بود، بلکه می‌خواهم نشان دهم که تصمیم‌گیری در این موقعیت چقدر سخت و متفاوت است.

۴) مشکل ما با آقای خاتمی با مشکلی که با احمدی نژاد داریم متفاوت است. مشکل آقای خاتمی این بود که به بهانه آزادی، در مسیر عقب راندن دین از صحنه رفتارها و تصمیم‌گیری‌های اجتماعی گام برمی‌داشت (و برمی‌دارد) و آن فیلم هم در همین راستا فهمیده می‌شد ولذا باید با آن برخورد می‌شد تا عادی سازی نشود؛ به همین دلیل هم بود که تکذیبیه دفتر ایشان آن اندازه طول کشید و اگر آن هشدارها و اعتراضها نبود، معلوم نبود تکذیبیه‌ای بدهند؛ اما مشکل آقای احمدی‌نژاد این نیست که بخواهد دین را از عرصه تصمیم‌گیری‌های اجتماعی کنار بگذارد، بلکه مشکل اصلی‌اش این است که با بهره‌گیری از ادبیات امام زمانی، به سمتی می‌رود که گویی می‌خواهد دین منهای روحانیت و شیعه بدون ولایت فقیه را ترویج کند؛ و با این مشکل او باید جنگید و به وی اجازه نداد که جرات کند صریحا با اساس ولایت فقیه و روحانیت درافتد.

ب) پرداختن به این موضوع و محکوم کردن آن در شرایط فعلی چه سودی دارد؟ اگر رفتارش رفتاری بود که مثل رفتار خاتمی تفسیر می‌شد، قطعا باید محکوم می‌شد؛ اما همه می‌دانیم که هرکس (دوست یا دشمن) اگر با خود خلوت کند، این رفتار وی را (به فرض واقعی بودن عکس) با توجه به شرایطی که این رفتار در آن بروز کرده، به حساب عادی‌سازی دست دادن با نامحرم نمی‌گذارد. پس فایده محکوم کردن آن چیست؟

فایده معلوم آن، تقویت فضای علیه احمدی‌نژاد در میان متدینان است.آیا ما، هرچقدر هم از احمدی‌نژاد ناراحت باشیم، به این کار مجازیم؟آیه اول بحث را دوباره یادآوری می‌کنم. بدی‌های یک نفر نباید ما را بدان سو بکشاند که در مورد او از حق و عدل خارج شویم. ما در مقابل هر جریان انحرافی‌ای که بخواهد نظام را به بیراهه ببرد، می‌ایستیم، اما در این ایستادنمان، از هر وسیله‌ای استفاده نمی‌کنیم. ما شیعه‌ی آن امامی هستیم که در منطق او هدف وسیله را توجیه نمی‌کرد. اگر از احمدی‌نژاد دلخوریم، که هستیم، نباید جایی که مطمئن نیستیم که انحرافی رخ داده، فقط به خاطر دشمنی با او از کاه کوه بسازیم.

اما خوب است تذکر دهم که حمله به احمدی‌نژاد به بهانه مذکور، برای دو گروه دیگر هم فایده دارد که چه‌بسا از چشم بسیاری، مخفی بماند:

۱) کسانی درصددند که از این آب گل‌آلود ماهی بگیرند. همه می‌دانیم که بسیاری از ما و یگر کسانی که به احمدی‌نژاد رای دادیم، دغدغه دین و ارزشهای دینی داشتیم. بحث از اینکه آیا وسوسه قدرت احمدی‌نژاد را هم از ما گرفته یا نه، بماند برای وقتی دیگر؛ اما خیلی‌ها درصددند به متدینان القا کنند که: «ببینید اشتباه می‌کردید؛ ببینید که اگر به خاطر دینداریتان به کسی رای دهید بعدا پیشمان می‌شوید؛ و …» ما نباید به گل‌آلود کردن این آب کمک کنیم.

۲) کسانی که از وقوع نزاع و به‌هم خوردن آرامش در کشور خرسند می‌شوند؛ کسانی که هرگونه درگیری بین متدینان و رواج بازار تهمت و شایعه علیه مسئولان نظام و … را به نفع خود می‌بینند. این طرف عده‌ای به تعصب متهم می‌شوند و آن طرف عده‌ای به لاابالی‌گری، و معلوم است که سود این دعوا به جیب چه کسانی می‌رود!

خلاصه کلام، از منظر دینی، دامن زدن به این موضوع، موجه نیست، چراکه طبق آیه‌ای که ابتدای بحثم نوشتم، خلاف تقواست؛ در نتیجه، کسانی که به آن دامن خواهند زد، اگر مشخصا جزء دو دسته فوق نباشند، ساده لوحانی خواهند بود که در زمین دشمن بازی می‌کنند. والسلام


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
چهارشنبه 23 اسفند 1391


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
چهارشنبه 23 اسفند 1391نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
چهارشنبه 23 اسفند 1391

به گزارش سرویس سیاسی بی باک ، مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای هم اکنون دارای 6 فرزند هستند. نام خانوادگی همسر  ایشان «خجسته» است. نام دخترانشان بشری و هدی، و نام فرندان پسرشان سید مصطفی، سید مجتبی، سید مسعود و سید میثم است. دو تن از فرزندان پسر ایشان 8 سال  در جبهه‌های جنگ ایران و عراق حضور داشتند.

 
در این تصویر قدیمی فرزندان رهبر به ترتیب از بزرگ به کوچک سید مصطفی، سید مجتبی، سید محسن(مسعود) و سید میثم می‌باشند.

یکی از دختران ایشان همسر فرزند آیت الله محمدی گلپایگانی  است که ضمن آراستگی به لباس شریف روحانیت و علم دین در دانشگاههای کشور نیز به تدریس متون حقوقی به زبان فرانسه اشتغال دارند  و دختر دیگر ایشان همسر فرزند آیت الله باقری کنی از علمای تهران است.

 سید مصطفی فرزند بزرگ ایشان با دختر آیت‌الله خوشوقت ازدواج کرده ‌است. سید مجتبی داماد دکتر غلامعلی حداد عادل است. سید مسعود نیز با فرزند آیت‌الله خرازی و خواهر صادق خرازی ازدواج کرده ‌است. سید میثم کوچکترین فرزند ایشان نیز به ازدواج دختر آقای لولاچیان از بازاریان متدین در آمده است.

مقام معظم رهبری همچون امام راحل فرزندان خود را از فعالیت های سیاسی و اقتصادی مبرا داشته و به ایشان توصیه کرده اند که در کارهای اقتصادی وارد نشوند.

حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین احمد مروی "دامت برکاته" در این رابطه چنین بیان داشتند:

"ایشان چهار فرزند پسر دارند كه هر چهار نفر، طلبه‌ و معمم هستند و حقیقتاً هم درس می‌خوانند. خوب هم درس می‌خوانند. من با اینها مأنوسم، این توفیق را دارم. اُنسی دارم، نشست داریم، گعده داریم، صحبت می‌كنیم. یك بار ندیده‌ام كه اینها راجع به پولی، امكاناتی و چیزهای از این قبیل صحبت بكنند. گویی افرادی معمولی هستند و پدرشان هم یك فرد معمولی است.

فرزندانشان بیشتر همین مسائل درس و بحث برایشان مطرح است و نگرانی‌هایی كه نسبت به مردم و نسبت به زندگی طلاب و نسبت به قضایای دیگر دارند، همان دغدغه‌هایی است كه خود آقا دارند.

این خیلی ارزش دارد كه امكانات باشد و موقعیت فراهم باشد و هیچ اقبالی به آن نشان داده نشود. این خیلی ارزشمند است. برای خود حضرت آقا، همه رقم امكانات هست ولی هیچ اقبالی ما نمی‌بینیم. نه خودشان، نه خانواده‌ شان!

قطعاً خود حضرت آقا دوست ندارند كه بستگانشان و مخصوصاً آقازاده‌ها‌یشان در كارهای اقتصادی باشند، قطعاً این را آقا نمی‌پسندند. خود اینها هم، هیچ رغبتی و هیچ اقبالی ندارند. حالا به هر صورت این جور تربیت شده‌اند كه هیچ اقبالی به این چیزها ندارند.

فرزندانشان بیشتر همین مسائل درس و بحث برایشان مطرح است و نگرانی‌هایی كه نسبت به مردم و نسبت به زندگی طلاب و نسبت به قضایای دیگر دارند، همان دغدغه‌هایی است كه خود آقا دارند. این كه آنها برای خودشان دنبال آینده‌ای باشند‌ زندگی، مال، منال، پول، پس‌انداز‌ اصلاً وجود ندارد. اگر بود، من مطلع می‌شدم. چون خیلی با اینها مأنوسم. من چنین چیزی واقعاً در اینها ندیده‌ام.از سمت راست : حجج السلام سید میثم و سید مصطفی، آیت الله مجتهدی و حجج السلام سید مجتبی و سید مسعود

سید مصطفی‌ آقازاده بزرگ مقام معظم رهبری همان سال اول ازدواجشان كه طلبه‌ قم بودند،‌ الان هم قم هستند‌ خانه‌ای اجاره كرده بودند و مستأجر بودند - الان هم مستأجرند - ما را یك روز برای ناهار دعوت كردند. ما رفتیم منزل ایشان. یك سال از ازدواج ایشان نگذشته بود، ماههای اول ازدواج ایشان بود. ما هم یك گلدان معمولی خریدیم و رفتیم كه دست خالی نرویم. من واقعاً‌ تعجب كردم كه آیا این خانه، خانه‌ یك تازه‌داماد است؟ حالا نه خانه‌ فرزند رهبر انقلاب و مقام اول كشور، حتّی خانه‌ یك تازه‌داماد هم این نیست. یعنی یك خانه‌ تازه‌داماد، بالاخره یك زرق و برقی دارد؛ تا مدتها این زرق و برق خانه‌ تازه‌داماد و خانه‌ تازه عروس، هست. من توی خانه‌ اینها، واقعاً همان زرق و برق معمولی یك تازه‌داماد و یك تازه عروس را ندیدم. بسیار زندگی معمولی، دوتا فرش ماشینی، آن هم نه سه‌ در چهار‌ چون من دقت داشتم به این چیزها. دور و بر خودم را نگاه می‌كردم. حواسم بود و تا آنجا كه می‌توانستم، رصد می‌كردم اوضاع و احوال خانه را‌. دو تا فرش شش متری انداخته بودند، دور خانه هم موكت بود و دو‌ سه تا پشتی ابری معمولی، نه مبلمانی، نه زرق و برقی. زندگی ساده و خوبی در آقازاده‌های ایشان سراغ داریم.

آقازاده‌ها در دفتر مسئولیتی ندارند. فقط در نشر آثار همكاری دارند والان هیچ كدام از آقازاده‌ها مسئولیتی ندارند. جایی هم مشغول نیستند. ممحّض در درس و كار طلبگی هستند. درس می‌خوانند و انصافاً هم درسشان خیلی خوب است. خیلی خوب پیشرفت كرده‌اند. خود آقا مصطفی كه الان سطوح عالیه را در قم تدریس می‌كنند. ایشان مكاسب و كفایه در قم تدریس می‌كنند."


حجت الاسلام سید مصطفی خامنه ایحجت الاسلام سید میثم خامنه ای در کنار پدر همسرش آقای لولاچیانحجت الاسلام سید مسعود خامنه ای در کنار پدر همسرش حضرت  آیت الله خرازیکوه آبیدر ـ سید مسعود و سید میثم در کنار پدر در سفر امسال مقام معظم رهبری به استان کردستان


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
چهارشنبه 23 اسفند 1391

دیدار پیشكسوتان، مربیان و مدال آوران مسابقات جهانی، المپیك و پارالمپیك با رهبر انقلاب

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در دیدار جمعی از پیشكسوتان، قهرمانان و مدال آوران رشته های ورزشی در مسابقات جهانی و بازیهای المپیك و پارالمپیك 2012، قهرمانان و پهلوانان ورزشی كشور را سفیران هویت، تَشَخُص، عزم راسخ، هوش بالا، ایمان و پایبندی به شریعت ملت ایران دانستند و تأكید كردند: ورزشكاران قهرمان همانند قله ای هستند كه زمینه ساز حركت آحاد مردم بویژه استعدادهای جوان، به سمت قله ها می باشند.
رهبر انقلاب اسلامی، با تأكید بر اینكه دستیابی به سكوهای قهرمانی ورزشی، بدون همت و اراده محكم و هوش بالا، امكان پذیر نیست، افزودند: قهرمانان مظهر توانایی های یك ملت هستند و به همین علت، اعتماد به نفس و اعتماد ملی مردم را افزایش می دهند.
حضرت آیت الله خامنه ای حضور ورزشكاران در میدانهای بین المللی با حفظ اخلاق و روحیه جوانمردی و رعایت جوانب شرعی را تبلیغ جهانی ارزشها و صفات برجسته یك ملت خواندند و افزودند: یكی از این موارد، حضور بانوان و دختران ورزشكار با رعایت حجاب شرعی، در میدانهای بین المللی است كه اقدامی فوق العاده، و بسیار مهم و با ارزش است.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به موارد متعدد از قتل، تعرض و تهدید رسمی زنان مسلمان محجبه در اروپا، خاطرنشان كردند: در چنین شرایطی هنگامی كه یك زن مسلمان ایرانی و دارای حجاب، بر سكوی قهرمانی می ایستد و همه را وادار به تكریم می كند، كار با عظمتی انجام شده است.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: همه باید قلباً، قدردان زنان ورزشكاری باشند كه با حجاب و متانت و وقار در میدانهای بین المللی ورزشی حاضر می شوند.
ایشان نمونه دیگری از پیام رسانی ورزشكاران را، موفقیت های ورزشی جانبازان و معلولان دانستند و تأكید كردند: ایستادن یك ورزشكار جانباز یا معلول بر سكوی قهرمانی دنیا با همه سختی ها و آسیب های جسمی، نشان از عزم و اراده قوی آن ورزشكار و همچنین همت بالا و تَشَخُص یك ملت است.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: پیام های تشكر من از موفقیت های بین المللی ورزشكاران، نشأت گرفته از احساس صادقانه و حقیقی است كه معتقد است ورزشكاران با كسب مقام قهرمانی، در واقع به ملت و كشور خود خدمت می كنند و پیام های عزم و اراده، ایستادگی و ایمان ملت ایران را به جهانیان می رسانند.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به ورزشكاران قهرمانی كه در میدانهای بین المللی شعائر دینی و معنوی را زنده نگه می دارند،افزودند: از همه ورزشكارانی كه در میدانهای ورزشی، نام ائمه علیهم السلام را بر زبان می آورند و یا سجده می كنند و یا دست به دعا برمی دارند و یا پس از فتح قله ها اذان می گویند و همچنین همه زنان ورزشكاری كه عفاف دینی را رعایت می كنند، صمیمانه تشكر می كنم.
ایشان این تشكر را بدلیل برجسته شدن معنویات در دنیایی كه جوانان به سمت بی ایمانی و لاابالی گری سوق داده می شوند، دانستند و خاطرنشان كردند: به همین دلیل ورزشكاران باید قدر خود را بدانند و در جهت حفظ و تقویت صفات پهلوانی و جوانمردی و روحیه معنوی تلاش كنند.
حضرت آیت الله خامنه ای همچنین با اشاره به انصراف ورزشكاران جوان ایرانی از مسابقه با ورزشكاران رژیم صهیونیستی افزودند: این اقدام، بسیار با ارزش و تلاشی بسیار مهم و حساس در مقابله با رژیم غاصب صهیونیستی است.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به ایجاد زمینه بروز استعدادهای جوانان در عرصه های مختلف، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی افزودند: پیشرفتها و موفقیت های جوانان ایرانی در رشته های ورزشی نشانگر آن است كه ظرفیت و استعداد جوانان در رشته های گوناگون بسیار بالا است و باید برای تربیت این استعدادها و پرورش آنها به سمت قهرمانی، سرمایه گذاری شود.
حضرت آیت الله خامنه ای توانایی ها و استعدادهای بالای جوان ایرانی را در زمینه های مختلف علمی، فناوری و تحقیقاتی، یك حقیقت انكارناپذیر خواندند و تأكید كردند: تاریخ ایران اسلامی نیز گواه همین موضوع است و ظهور چهره ها و شخصیت های برجسته ای همچون ابن سینا، زكریای رازی، فارابی، سعدی و حافظ نشان دهنده وجود استعدادهای متراكم در این منطقه از دنیا است.
ایشان یكی از وظایف مهم قهرمانان ورزشی را ترویج ورزش همگانی میان آحاد مردم بویژه جوانان برشمردند و افزودند: یكی از نیازهای اساسی كشور، فراگیر شدن ورزش همگانی میان مردم است.
رهبر انقلاب اسلامی ورزش قهرمانی را موتور محرك ورزش همگانی دانستند و با تأكید بر لزوم توجه بیش از پیش به ورزش همگانی، خاطرنشان كردند: پیشرفت یك كشور منوط به نیروی انسانی سالم، عالم، با همت و دیندار است.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: یكی از نتایج فراگیر شدن ورزش همگانی در میان مردم، حل بسیاری از مشكلات اخلاقی جامعه همچون اعتیاد است.
ایشان موضوع اخلاق در ورزش را، موضوعی بسیار مهم دانستند و تأكید كردند: خوشبختانه جامعه ورزشی ما، سالم است اما هنگامی كه یك جوان ورزشكار بر روی امواج تبلیغ و توجه جهانی قرار می گیرد، خطر اخلاقی او را بشدت تهدید می كند و باید از خود، مراقبت كند.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: از جمله ویژگیهای اخلاقی لازم برای یك ورزشكار، مغرور نشدن، مردمی و جوانمرد ماندن، با مردم بودن، و برای مردم دل سوزاندن است كه باید ورزشكاران برای حفظ و تقویت این روحیات تلاش كنند.
حضرت ایت الله خامنه ای خاطر نشان كردند : یك قهرمان ورزشی در بُعد فردی نیز بدلیل اعتماد به نفس بالا ، قاعدتا باید از صفات ناپسندی همچون چاپلوسی و تملق ، دروغگویی و دورویی به دور باشد.
ایشان با اظهار گلایه از تلاش برخی، برای تخریب فضای ورزشی كشور از طریق ترویج تهمت، دروغ، نزاع و تخریب افراد تأكید كردند: متأسفانه سهم رسانه های ورزشی در این كار خلاف كم نیست و من در این خصوص هشدار می دهم.
رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان كردند: برخی رسانه های ورزشی با بزرگنمایی موضوعات كوچك و ایجاد فضای دعوا، تلاش می كنند تا افراد مصاحبه كننده رابه سمت حرف های تند و ناسزاگویی سوق دهند كه این كار نادرستی است و باید نقطه مقابل آن در رسانه ها تقویت شود.
حضرت آیت الله خامنه ای مسئولان ورزشی كشور را به اولویت بندی رشته های ورزشی توصیه و تأكید كردند: باید برخی رشته ها كه در داخل دارای ریشه تاریخی و تجربه كافی است، مورد اهتمام و سرمایه گذاری بیشتری قرار گیرد.
ایشان یكی دیگر از مسائل بسیار ضروری در ورزش كشور را علمی كردن ورزشی دانستند و خاطر نشان كردند: باید بر روی قواعد علمی رشته های ورزشی و تحقیقات علمی در این خصوص، توجه ویژه ای شود و فقط به تحقیقات علمی خارجی اكتفا نشود.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: وقتی متخصصان و صاحب نظران جوان ما توانایی دستیابی به موفقیت های بزرگ و خیره كننده در حوزه های پیچیده علمی را دارند، قطعا در عرصه ورزش نیز توانایی تحقیقات علمی و ارائه نظریه های نو را خواهند داشت.
حضرت آیت الله خامنه ای در پایان خطاب به قهرمانان و پیشكسوتان گفتند: شما نور چشم ملت ایران هستید و امیدوارم همواره اینگونه باشید.

پیش از سخنان رهبر معظم انقلاب، 6 نفر از ورزشكاران و مدال آوران و پیش كسوتان، نقطه نظرات و پیشنهادهای خود را در خصوص مسائل ورزش كشور بیان كردند.
آقای «حمید سوریان» صاحب مدال طلای المپیك و دارنده 5 مدال جهانی در رشته كشتی فرنگی، بر تشكیل آكادمی های علمی برای رشته های ورزشی تأكید كرد و با یادآوری علاقه تعداد قابل توجهی از خانواده‌ها به تشویق فرزندانشان در خصوص دنبال كردن ورزش قهرمانی، نگرانی آنها از آتیه فرزندان و بویژه مسئله اشتغال را مورد اشاره قرار داد و خواستار تسریع در اجرای قانون استخدام قهرمانان شد.
آقای «حسن گرامی» كوهنورد و سرپرست نخستین تیم صعود كننده به بلندترین دیواره دنیا بنام برجهای «ترانگو» در پاكستان، گزارشی از موفقیت های مهم كوهنوردان ایرانی از جمله طنین بانگ اذان بر فراز قله های مهم جهان بیان كرد.
«مه لقا جان بزرگی»، عضو تیم ملی تیراندازی در مسابقات المپیك 2012 با اشاره به حضور مقتدرانه زنان ورزشكار ایرانی در عرصه های بین المللی و با رعایت حجاب اسلامی گفت: این حضور تأثیر بسیار زیادی در ورزشكاران زن مسلمان از دیگر كشورها دارد.
وی خواستار توجه بیش از پیش به زیرساختهای ورزشی مربوط به بانوان و مكانهای ورزشی ویژه آنان شد.
احسان لشكری دارنده مدال المپیك 2012 و قهرمان جهان در كشتی آزاد اظهار امیدواری كرد كه با همت مسئولان ورزش كشور، جلوی حذف رشته پر افتخار كشتی در رقابت های المپیك گرفته شود.
جلیل باقری جدی، جانباز 70 درصد و قهرمان بازی های پارالمپیك در پرتاب وزنه، بر مناسب سازی معابر و سیستم حمل و نقل عمومی برای ترغیب جانبازان و معلولان به انجام فعالیت های ورزشی تأكید كرد.
حسین رضازاده رئیس فدراسیون وزنه برداری و پیشكسوت این رشته نیز ضرورت تقویت پایگاه های استعداد یابی برای پیشرفت ورزش كشور را مهم دانست.
وی همچنین بر لزوم نگاه اصولی به ورزش و پرهیز از نگاههای غیر حرفه ای و سیاستهای چندگانه، تأكید كرد.
همچنین آقای عباسی وزیر ورزش و جوانان با ارائه گزارشی از دستاوردها و موفقیت های ورزش كشور در مسابقات جهانی، المپیك، پارالمپیك و بازی های آسیایی، خاطرنشان كرد: درخشان ترین موفقیت های تاریخ ورزش كشور در سال 91 رقم خورد.
وی همچنین گزارشی از اقدامات و برنامه ریزیهای وزارت ورزش و جوانان برای توسعه زیرساختهای ورزشی كشور ارائه كرد.
در پایان این دیدار ورزشكاران و مدال آوران رشته های مختلف ورزشی در فضایی صمیمانه و از نزدیك با رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتگو كردند.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
چهارشنبه 23 اسفند 1391

  


 خدایا من کوچکم ،ضعیفم و ناچیزم ،پرکاهی در مقابل طوفانها هستم ؛به من دیده ای عبرت بین ده تا ناچیزی خود را ببینم و عظمت و جلال تو را براستی بفهمم و بدرستی تدبیر کنم.

 

 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
چهارشنبه 23 اسفند 1391
شهردار قیدار خبر داد
پیشرفت 70 درصدی توسعه قیدار نبی (ع)

خبرگزاری فارس: شهردار قیدار از پیشرفت 70 درصدی توسعه قیدار نبی (ع) قیدار خبر داد. 

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، لطفی شامگاه سه‌شنبه در جلسه ستاد بافت فرسوده استان زنجان، اظهار کرد: برای هفت هکتار بافت فرسوده شهر قیدار 7 میلیارد تومان از سوی اداره کل راه و شهرسازی در نظر گرفته شده است که تا کنون 16 میلیارد ریال جذب شده است.

وی با بیان اینکه جذب اعتبارات در این شهرستان به دلیل اوقافی بودن زمین‌های واقع در بافت فرسوده مشکلاتی را به وجود آورده است، افزود: ضروری است اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.

شهردار قیدار حذف پذیره‌نویسی اوقافی را ضروری دانست و گفت: اسناد مثبته برای تصمیم‌گیری در این زمینه ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه پلاک‌های واقع در بقعه قیدار نبی (ع) قیدار تملک شده است، خاطرنشان کرد: 40 پلاک تملک و کارشناسی شده است.

*تملک‌ها بر اساس روال گذشته باشد

لطفی بر ضرورت روال گذشته تملک‌ها تاکید کرد و افزود: ضروری است در زمینه بافت فرسوده تملک‌ها طبق روال قبلی باشد.

وی از تملک 2 هکتار از طرح توسعه قیدار نبی (ع) خبر داد و گفت: 12 میلیارد ریال به آن اختصاص یافته است.

شهردار قیدار از پیشرفت 70 درصدی توسعه قیدار نبی (ع) قیدار خبر داد و گفت: تا پایان فروردین ماه تملک بافت فرسوده به 100 درصد می‌رسد.

وی با بیان اینکه شهرداری در حال حاضر 8 میلیارد ریال علاوه بر تعهدات خود در این زمینه هزینه کرده است، یادآور شد: باید با نگاهی اعتقادی همه مسئولان احیای  بافت فرسوده را از وظایف ذاتی خود محسوب کنند.

*وجود 20 هکتار سکونتگاه غیر رسمی در قیدار

لطفی با اشاره به اینکه 20 هکتار در شهر قیدار جزو سکونتگاه غیر رسمی محسوب می‌شود، افزود: ساماندهی این بافت آغاز شده است.

--------------------------------------------------------------

فرماندار خدابنده خبر داد:
رشد 90 درصدی اعتبارات تملک سرمایه‌ای و دارایی قیدار

خبرگزاری فارس: فرماندار خدابنده گفت: رشد اعتبارات تملک سرمایه‌ای و دارایی تنها برای شهر قیدار نزدیک 90 درصد نسبت به سال گذشته است.

خبرگزاری فارس: رشد 90 درصدی اعتبارات تملک سرمایه‌ای و دارایی قیدار

نورالدین رفیعی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: در راستای توجه دولت خدمتگزار به توسعه شهرها و تأکیدات استاندار زنجان‌، تلاش‌های بزرگی برای اصلاح مبلمان و ایجاد زیر‌ساخت‌های توسعه شهری صورت گرفته است، امید است با اجرایی شدن آنها شاهد دگرگونی چهره و بافت شهری باشیم.
وی اصلاح و ساماندهی ورودی شهر از سمت ابهر، ساماندهی ورودی شهر از سمت زنجان، احداث بوستان شهدا و اصلاح هندسی میدان امام حسین (ع) شهرستان خدابنده را بخشی از فعالیت‌ها در راستای تغییر چهره شهر قیدار عنوان کرد.
فرماندار خدابنده ادامه داد: احداث پارک بانوان، ایجاد تفریحگاه پنج‌علی، احداث سه دستگاه پل هوایی، تکمیل سالن چند منظوره بحران، احداث مرکز معاینه فنی خودرو با جمع 43 میلیارد و 900 میلیون ریال از عمده برنامه‌هایی است که خوشبختانه با جدیت شهردار قیدار پیشرفت فیزیکی مناسبی دارند.
وی تصریح کرد: رشد اعتبارات تملک سرمایه‌ای و دارایی تنها برای شهر قیدار نزدیک 90 درصد نسبت به سال گذشته است.
وی اصلاح ورودی شرقی سجاس از سمت قیدار، ادامه بلوار خلیج فارس، احداث خیابان دانش و اندیشه، پیاده‌روسازی خیابان‌های امامزاده به جانبازان‌، شهید آوینی‌، امام‌، رکن‌الدین سجاسی، اجرای مبلمان شهری، آزاد‌سازی حریم امامزاده سید ابراهیم و احداث پارک سه هکتاری شهر سجاس را از برنامه‌های عمران شهری برای شهر سجاس برشمرد.
رفیعی تصریح کرد: این پروژه‌ها با جمع اعتبار 21 میلیارد و 896 میلیون ریال انجام شده است که از این تعداد برخی پروژه‌ها به پایان رسیده و برخی پروژه‌ها نیز در حال انجام است.
وی احداث رینگ 24 متری شهر زرین‌رود، احداث پارک جنگلی شهر، آسفالت‌ریزی معابر، اجرای مبلمان شهری با 28.8 میلیارد ریال را از اقدامات انجام شده در شهر زرین‌رود عنوان کرد و یادآور شد: اقدامات اولیه در راستای اجرای مناسب پروژه‌ها انجام شده است.
فرماندار خدابنده بیان کرد: احداث و ایجاد میدان دکتر شهریاری، اصلاح جدول‌گذاری، تکمیل بوستان شهید رجایی، احداث پارک جنگلی، جدول‌گذاری خیابان استخر، روکش ورودی شهر، تکمیل ایستگاه آتش‌نشانی و اجرای مبلمان شهری با اعتبار 29.9 میلیارد ریال در سال جاری برای شهر گرماب انجام شده است.
وی اصلاح ورودی شهر، تکمیل ایستگاه آتش‌نشانی، احداث خیابان ساحل، احداث خیابان باهنر، احداث پارک اشراق و احداث پارک کودک را از پروژه‌های انجام شده در شهر سهرورد اعلام کرد.
رفیعی یادآور شد: در راستای اصلاح الگوی مبلمان شهری اعتباری بالغ بر 18.9 میلیارد ریال برای تغییر در چهره شهر گرماب در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به نقش گردشگری در برنامه‌های توسعه اقتصادی اجتماعی افزود: گردشگری یکی از مهم‌ترین اصول توسعه پایدار است و توجه و اهتمام شایسته به صنعت گردشگری منطقه می‌تواند در توسعه پایدار آن نقش بسزایی ایفا کند.
فرماندار خدابنده خاطرنشان کرد: جاذبه‌های تاریخی‌، طبیعی و گردشگری شهرستان خدابنده از جمله مسجد جامع و قبرستان قدیمی شهر‌ سجاس‌، بقعه قیدار نبی (ع)‌، مسجد جامع قیدار‌، غار عظیم و زیبای کتله‌خور در گرماب‌، زرین غار و حمام قدیمی در شهر زرین‌رود و قرار گرفتن این شهرستان در محور سلطانیه به همدان موقعیت ممتازی را به شهرستان بخشیده است‌.
وی تصریح کرد: در بخش گردشگری شهرستان نیز تعیین تکلیف غار کتله‌خور که از سال 85 موجب به وجود آمدن وقفه جدی در توسعه زیر‌ساخت‌های این گنجینه بی‌نظیر شده است.

---------------------------------------------------------

علی یوسفی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به تشکیل ستاد تسهیلات نوروزی در شهرستان خدابنده اظهار داشت: عملکرد این ستاد برای فراتر از ایام نوروز برنامه‌ریزی شده است.

وی به آمادگی‌های ایجاد شده در دستگاه‌های متولی در امور سفرهای نوروزی اشاره کرد و افزود: شهرداری هم نسبت به آماده‌سازی شهر برای استقبال از بهار اقداماتی انجام داده است.

فرماندار خدابنده به برپایی هفت‌سین در میادین اصلی شهر توسط شهرداری‌ها اشاره و تصریح کرد: مدیران ارگان‌های مختلف از جمله بحران و دستگاه‌های خدماتی برای سرویس‌دهی در ایام نوروز آماده می‌شوند.

*بقاع متبرکه خدابنده آماده استقبال از مسافران است

وی از آماده‌سازی مدارس برای اسکان‌های اضطراری خبر داد و گفت: 60 بقاع متبرکه هم برای استقبال از زائران آماده شده است.

یوسفی به تمهیدات اندیشیده شده برای ارزیابی عملکرد ارگان‌ها در ایام نوروز اشاره و اضافه کرد: ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها پس از ایام تعطیلات اعلام می‌شود.

*برگزاری نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا برای کنترل بازار

وی از اقدامات انجام شده در مورد تنظیم بازار شب عید خبر داد و افزود: برای کنترل بازار نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا دایر می‌شود.

فرماندار خدابنده با اشاره به اینکه غرفه‌های نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا به صورت رایگان در اختیار غرفه‌داران قرار می‌گیرد، ادامه داد: انتظار می‌رود غرفه‌داران، کالاها را زیر قیمت بازار عرضه کنند.

وی زمان برگزاری نمایشگاه عرضه مستقیم کالاهای اساسی را 15 تا 25 اسفند ماه اعلام کرد و گفت: در شهرستان خدابنده تمهیداتی اندیشیده شده است تا این نمایشگاه تا 30 اسفند ماه دایر باشد.

یوسفی با بیان اینکه نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در قیدار در دو محل برگزار می‌شود، اضافه کرد: یکی از نمایشگاه‌ها در تعاون روستایی با 36 غرفه و دیگری در سالن بحران شهرداری با 63 غرفه دایر می‌شود.

وی درصد تخفیف کالاهای عرضه شده در نمایشگاه بهاره را 10 تا 15 درصد اعلام کرد.

فرماندار خدابنده از پهن شدن پنج سفره هفت‌سین در شهرهای این شهرستان خبر داد و افزود: سهرورد، بزینه‌رود، گرماب، سجاس و قیدار شهرهایی هستند که در آنها برای پهن شدن سفره هفت‌سین برنامه‌ریزی شده است.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
چهارشنبه 23 اسفند 1391

در مذاكرات ایران و آمریكا چه گذشت؟

دكتر رضا امیری مقدم، عضو هیأت مذاكره‌كننده ایران با آمریكا در موضوع عراق است. او در گفتار زیر، چرایی اشغال عراق توسط آمریكا را تحلیل كرده و ضمن بررسی دلایل درخواست آمریكا برای مذاكره با ایران، ناگفته‌هایی را از جلسات مذاكره بیان كرده است:

http://farsi.khamenei.ir/image/ver2/li_star_2.gif حمله‌ی دوم
آمریكا پس از حمله به افغانستان و اشغال این كشور مهیای حمله‌ی دوم خود می‌شد. در محافل آمریكای آن روز بحث این بود كه گزینه‌ی ما بعد از افغانستان بهتر است ایران باشد یا عراق یا سوریه؟ آمریكایی‌ها تردید داشتند كه اول سر را بزنند یا بدنه. در آن شرایط خاص بحث این بود كه آیا آمریكا می‌تواند به ایران حمله كند یا نه؟ در حالی كه نظر برخی نئوكان‌ها مانند جان بولتون این بود كه ما باید به ایران حمله كنیم، آمریكایی‌ها به مجموعه دلایلی به ایران حمله نكردند و عراق را انتخاب كردند.

آنها به این نتیجه رسیدند كه ایران هدف سختی است و ما نباید خودمان را درگیر این سختی كنیم. هدف آسان‌تر پیش روی آنها عراق بود. بنابراین تصمیم به حمله به عراق گرفتند؛ چرا؟ چون كشور عراق چند ویژگی داشت: اول اینكه سابقه‌ی حمله به ایران و كویت را داشت و صدام در منطقه و جهان منفور بود. دوم اینكه پس از سال ۱۹۹۱ كه ایران و عراق به پیشنهاد مارتین ایندینگ كه مدت‌ها سفیر آمریكا در اسرائیل بود، در سیاست مهار دو جانبه قرار گرفته بودند، عراق كاملاً منهدم شده بود و شكاف مردم و حاكمیت در اوج و اوضاع اقتصادی این كشور به‌شدت بد بود. همچنین بر اساس تبلیغات آن روز آمریكا، عراق متهم بود كه دارای سلاح هسته‌ای و كشتار جمعی است و با تروریست‌ها ارتباط دارد. در نهایت كنگره‌ی آمریكا باتوجه به این زمینه‌ها قانونی با عنوان «آزادسازی عراق» را تصویب نمود.
در جواب آمریكایی‌ها گفتیم كه مسأله‌ی تروریسم یك بسته‌ای است كه گروه‌های زیادی را دربرمی‌گیرد. نمی‌توان با آن گزینشی برخورد كرد. با یكی برخورد كرد و یكی را آزاد گذاشت. آنها گفتند بله، ولی ما نیامده‌ایم كه مشكل شما را حل كنیم. برای این با شما مذاكره می‌كنیم كه مشكل ما حل شود.

http://farsi.khamenei.ir/image/ver2/li_star_2.gif استراتژی «شهری بر فراز تپه»
همه‌ی مؤلفه‌های لازم برای حمله به عراق وجود داشت. اما هدف آنها یقیناً عراق نبود، بلكه جمهوری اسلامی ایران بود. آنها می‌خواستند حكومت ضعیف عراق را ساقط كرده و آن را تبدیل به یك حكومت با الگوی مورد نظر خود برای تمام جهان كنند. ساختن «شهری بر فراز تپه» بخشی از ادبیات و اعتقادات آنها است. با این عمل دیگر نیازی به جنگ با ایران، عربستان یا مصر نیست. چراكه مثلاً مردم ایران با دیدن این حكومت، از آن الهام می‌گیرند و خودشان حكومتشان را نابود می‌كنند.

آمریكا در نظر داشت كه اگر این نقشه هم راهگشا نبود از تدابیر دیگری استفاده كند و چند بار نیز اقدام به توطئه علیه ایران كرد ولی نتیجه‌ای نگرفت. فضای آن روز هم چنین بود كه اگر آمریكا به عراق حمله می‌كرد، هیچ تضمینی وجود نداشت كه به بخشی از خاك ایران هم حمله نكند و حتی یكی از گزینه‌های محتمل امنیتی آن روز این بود كه منافقین به كرمانشاه یا ایلام حمله كنند. به هر حال ورود آمریكا به عراق مسئله‌ای بسیار جدی و مهم برای ما بود؛ به‌طوری كه ما بعد از جنگ تحمیلی، هیچ مسأله‌ای به این مهمی در كنار مرزهای خود نداشتیم.


سرانجام آمریكا در ۲۹ اسفند ۱۳۸۱ به عراق حمله كرد. با این اوصاف آمریكایی‌ها در عراق پرونده‌ای را باز كردند تا به وسیله‌ی آن ایران را از پا در بیاورند اما با اشتباهاتی كه مرتكب شدند، عراق بلای جان خودشان شد. آمریكایی‌ها در باتلاقی فرو رفتند كه برای خروج از آن راهی جز مذاكره با ایران ندیدند.

http://farsi.khamenei.ir/image/ver2/li_star_2.gif دو اشتباه بزرگ
آمریكا علی‌رغم قدرتمندیش، یك آسیب‌پذیری‌هایی هم دارد. آمریكایی‌ها اولاً در گفتار و رفتار خود از منطق تبعیت نمی‌كنند و ثانیاً از روی غرور پیش می‌آیند. این غرورشان باعث شده كه خودشان برای خودشان مشكل ایجاد كنند. در عراق هم اوضاع همین‌گونه بود. آنها از مشكلات و ضعف ساختاری رنج می‌بردند. یك روز آقای بارزانی به من گفت این آمریكایی‌ها بین نهادهای خودشان هم هماهنگی ندارند. در یك تیپشان هم هماهنگی ندارند. فرمانده از معاون خبر ندارد و بی‌نظمی غوغا می‌كند.

یكی از اشتباهات آنها در عراق تحقیر مردم بود. روزی با آقای بارزانی درباره‌ی رفتارهای اشتباه آمریكا در عراق صحبت می‌كردیم كه ماجرای عبرت‌آموزی را تعریف كرد. گفت كه یك‌بار ما در منطقه‌ی سبز بغداد جلسه‌ای با آقای محمود عثمان -از مبارزان كرد و از فعالین سیاسی عراق- در چهارچوب شورای حكومتی عراق داشتیم. او با دو ساعت تأخیر در جلسه حاضر شد. بابت این تأخیر به او اعتراض كردیم. در جواب به من گفت كه ننگتان باد! شما اینجا به اسم مسأله‌ی شورای حكومتی عراق نشسته‌اید. من وقتی خواستم وارد منطقه‌ی سبز بغداد بشوم، افسر عراقی جلوی مرا گرفت و گفت كه آمریكایی‌ها گفتند نمی‌توانی وارد شوی و باید بازرسی شوی. گفتم خوب بازرسی كن. گفت نمی‌توانم، باید افسر آمریكایی بیاید. گفتم خوب بگو بیاید. دیدم افسر آمریكایی آمد و گفت من نمی‌توانم تو را بازرسی كنم. باید سگ بیاید، گفتم خوب سگ بیاورید. گفت الان ساعت استراحتش است، استراحتش كه تمام شد می‌آید. من دو ساعت معطل ماندم تا استراحت سگ تمام شد و آمد مرا بو بكشد و من توانستم بیایم داخل! آیا در دل این عراقی چیزی جز كینه از آمریكایی‌ها باقی می‌ماند؟ یا مسأله‌ی بازرسی بدنی زن‌ها كه به دلیل ریشه‌های اسلامی و اعتقادی مردم عراق بسیار برای آنها سخت و سنگین بود.


مسأله‌ی دوم اما نادیده گرفتن نقش عراقی‌ها در حكومت عراق بود. آنها حتی به معارضین عراقی گفتند كه شما در حد مشاور با ما هستید و حاكمیت عراق با ما است. آمریكایی‌ها به مجلس اعلا گفتند كه اگر هر نیروی سپاه بدر سوار تانك‌های غیر آمریكایی شود ما آنها را می‌زنیم و حتی بعد‌ها به‌طور رسمی به آنها گفتند كه شما حق ورود به عراق را ندارید. آمریكایی‌ها درصدد انكار مردم عراق بودند.

http://farsi.khamenei.ir/image/ver2/li_star_2.gif در مذاكرات چه گذشت؟
زمانی كه بحران عراق عمیق شد و برخی مردم عراق، علیه آمریكا دست به اسلحه بردند، آمریكایی‌ها احساس ناامنی كرده و در سیاست خود تجدید نظر كرده بودند و دو تن از سناتور‌های آنها به نام‌های بیكر و همیلتون شروع به تحقیق كردند. آنها در تحقیقات خود به این نتیجه رسیدند كه تنها راه نجات، مذاكره با سوریه و ایران است.

واقعاً مذاكرات در شرایط سختی انجام شد. از یك‌سو كشور عراق در یك ناامنی بدی فرو رفته بود و برای كشور ایران حفظ حكومت عراق یك اولویت اساسی بود. از آن طرف هم مهم بود كه مواضع و اصول نظام اسلامی ایران محفوظ بماند. ده‌ها جلسه برگزار شد كه خروجی آن جلسات، محتوای موضع تیم مذاكره‌كننده‌ی ایرانی بود. جلساتی كه سناریوهای مختلف در آن بررسی می‌شد. اگرچه آمریكا قلدری خود را نمایش می‌داد اما موضع اقتدار از آن ما بود چراكه اولاً او از سر نیاز پای میز مذاكره آمده بود و دوم این‌كه در اشغالگریش شكست خورده بود.
آمریكایی‌ها تبلیغ می‌كردند كه ایرانی‌ها می‌خواهند دولت عراق پا نگیرد اما وقتی آقای مالكی به‌عنوان نماینده‌ی عراق به داخل جلسات آمد به خوبی دید كه جمهوری اسلامی انگیزه‌ی كافی برای ریشه‌كن كردن تروریسم از عراق دارد، اما آمریكایی‌ها این انگیزه را ندارند.

آمریكا به ما پیشنهاد مذاكره داد. بنابراین ما نیاز به مذاكره با او نداشتیم، بلكه آمریكا به آن نیاز داشت. نه تنها آمریكا از ایران درخواست مذاكره كرد بلكه تمام رهبران شیعه و كرد عراق نیز از ایران درخواست كمك كردند. بعضی دولتمردان عراق از رهبر انقلاب درخواست كمك كردند و گقتند كه شما بیایید برای نجات عراق با آمریكایی‌ها مذاكره كنید و به همین دلیل ایشان به ما اجازه دادند كه در مورد عراق با آمریكا مذاكره كنیم.

سرانجام مذاكرات در سطح سفرای دو كشور آغاز شد. البته آمریكایی‌ها از روی ناچاری به سمت مذاكره با ما آمدند. همواره در مذاكرات حالت قلدری و دیكتاتور مآبی می‌گرفتند و چون خیلی احساس می‌كردند قدرت دارند فكر می‌كردند هر چیزی كه  از موضع بالا بگویند بقیه باید بپذیرند. به ما می‌گفتند كه در مسأله‌ی عراق دخالت نكنید و مدام به مسأله‌ی تروریسم اشاره می‌كردند. ما در جواب گفتیم كه عراق امروز به مركزی برای تروریست‌ها و گروه‌های خونریزی چون پژاك تبدیل شده است. مسأله‌ی تروریسم یك بسته‌ای است كه گروه‌های زیادی را دربرمی‌گیرد. نمی‌توان با آن گزینشی برخورد كرد. با یكی برخورد كرد و یكی را آزاد گذاشت. شما بیایید تا كاری كنیم كه ریشه‌ی تروریسم در عراق بخشكد. مگر شما نمی‌گویید كه از این ترورها و كشته‌شدن سربازان و مردم عراق رنج می‌برید. آنها می‌گفتند بله، ولی ما نیامده‌ایم كه مشكل شما را حل كنیم. ما هم می‌گفتیم پس ما چرا مشكل شما را حل كنیم؟


آنها در مذاكرات به استدلال پایبند نبودند. حرفی برای گفتن نداشتند. حتی عراقی‌ها هم می‌گفتند كه شما گفتید مذاكره كنیم، ما هم اینها را آوردیم اینجا برای مذاكره. مذاكره هم بده بستان است. شما اگر می‌خواهید امنیت سربازانتان را حفظ كنید باید به فكر خواسته‌ی ایران هم باشید.

اینها در حالی بود كه آمریكایی‌ها چندین بار به مردم ما در عراق حمله كردند و حتی دیپلمات‌های ما را دستگیر كردند و به فجیع‌ترین حالت شكنجه كردند و به دنبال این بودند كه به ما بگویند این تروریست‌ها از القاعده‌اند و همان‌طور كه از ما می‌كُشند با شما نیز دشمنی دارند. اما برای ما روشن بود كه این تروریست‌ها همان آمریكایی‌ها هستند.

http://farsi.khamenei.ir/image/ver2/li_star_2.gif آمدیم تا فقط مشكل خودمان حل شود
به آنها گفتیم كه ریشه‌ی تروریسم به این برمی‌گردد كه شما ارتش و دستگاه امنیتی عراق را منحل كردید. ما به شما گفیتم از پیش‌مرگ‌های كرد و سپاه بدر استفاده كنید. شما گفتید استفاده از بدر مانند سوار شدن بر یك ببر وحشی است. شما یك خلأ ایجاد كردید. طبیعتاً گروه‌های معارض توانمند در این فضا رشد می‌كنند. خودتان را حاكم عراق كردید، آمدید با احساسات و غرور مردم عراق بازی كردید. به اعتقادات این مردم توجهی نكردید. مردم عراق برآشفتند و علیه شما دست به اسلحه بردند. دو سال تمام مرز‌های عراق را رها كردید و تروریست‌ها از هر جای دنیا وارد این كشور شدند. مقصر این وضعیت خود شما هستید.

گفتیم شما با این ارتش نظامی آمدید و یك كشور را اشغال كردید و گفتید ما حاكم نظامی اینجا هستیم. بعد از اینكه حضرت آیت‌الله سیستانی و مراجع و مردم عراق جلوی شما ایستادند آمدید حاكم غیرنظامی گذاشتید. دوباره خودتان در سازمان ملل گفتید كه ما اشغالگر هستیم. شما خودتان برای خودتان مشكل ایجاد كردید. طبیعی است كه ما نگهبان شما نیستیم.

در نهایت آنها اعلام كردند كه ما برای این با شما مذاكره می‌كنیم كه مشكل ما حل شود. ما گفتیم چطور مشكل شما باید حل شود اما مشكل ما نباید حل بشود؟ اگر سرباز آمریكایی كشته شود بد است، اما اگر شیعه‌ی عراقی كشته شد خوب است؟ چطور شما به منافقین كمك‌های نظامی می‌دهید؟ آن‌وقت اگر آنها با آن سلاح‌ها مردم عراق را بكشند ایراد ندارد؟ اگر القاعده و بعثی‌ها آمدند و از شما كشتند ایراد دارد؟ اگر جیش‌المهدی از خودش دفاع كند ایراد دارد، اما اگر منافق‌ها و پژاك از خودشان دفاع كنند ایراد ندارد؟

http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/22111/C/13911208_0122111.jpg

مذاكرات خیلی محكم و تند انجام گرفت. جالب است كه پس از اتمام دور اول مذاكرات، «كراكر» سفیر آمریكا تمام خبرنگار‌ها را به سفارت آمریكا برد و آنها را محترمانه بازداشت كرده بود. زمانی كه رئیس هیأت ایرانی از جلسه بیرون آمد، حتی یك خبرنگار در محوطه حضور نداشت كه او بتواند با آنها صحبت كند. این كار برای آن بود كه اولین خبر از طرف كراكر پخش شود. همین كار را هم كرد و در مصاحبه‌اش مدام گفته بود كه ما به ایرانی‌ها فلان مسائل را گوشزد كردیم و... در حالی كه فضای مذاكره اصلاً این‌گونه نبود. آنها بر خلاف روند توافق‌شده برای مصاحبه‌ی مطبوعاتی، به صورت یك‌جانبه مصاحبه كردند.

http://farsi.khamenei.ir/image/ver2/li_star_2.gif دست آمریكا برای عراقی‌ها رو شد
پس از پایان دور اول، مذاكرات دو دور دیگر هم در سطح سفیر و كارشناسی ادامه یافت كه این مذاكرات هم به پیشنهاد آمریكا انجام شد. آن مذاكرات هم باز تكرار مكررات بود. این مذاكرات طولانی شد و به دور چهارم كشید كه قبل از شروع این دور، مذاكرات قطع شد.

مذاكرات عراق دستاوردهایی برای ما و مردم عراق داشت. مذاكرات باعث شد كه دولت عراق یك گام به سمت تثبیت پیش برود. هرچند برای ما و عراقی‌ها ثابت شد كه آمریكایی‌ها در گفتار و رفتار خود صادق نیستند. آمریكایی‌ها تبلیغ می‌كردند كه ایرانی‌ها می‌خواهند دولت عراق پا نگیرد اما در این مذاكرات برای عراقی‌ها هم ثابت شد كه این ادعا دروغ است. وقتی آقای مالكی به‌عنوان نماینده‌ی عراق به داخل جلسات آمد به خوبی دید كه جمهوری اسلامی انگیزه‌ی كافی برای ریشه‌كن كردن تروریسم از عراق دارد، اما آمریكایی‌ها این انگیزه را ندارند.

آمریكایی‌ها می‌خواستند در عراق بمانند و هدفشان از مذاكرات این بود كه امنیتشان در عراق تضمین بشود تا به راحتی به غارت سرمایه‌های عراق بپردازند كه این اتفاق نیفتاد. برای عراقی‌ها كاملاً روشن شد كه آمریكایی‌ها در مذاكرات صداقت ندارند. بعد از مذاكرات خود عراقی‌ها به‌شدت بر مسأله‌ی خروج منافقین و دیگر گروهك‌های تروریستی از عراق اصرار و نسبت به آن ایستادگی كردند.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
چهارشنبه 23 اسفند 1391


امام خمینی(ره)به دیگران توصیه می کردند: اگر هنگام مطالعه به یک مشکل علمی یا مطلبی برخورد کردید که برایتان قدری فهمش مشکل است،نکند بگویید من این مطلب را نمی فهمم، کتاب را ببندید و بعد چراغ را خاموش کنید توی تاریکی بنشینید و فکر کنید و آنقدر فکر کنید تا مطلب برایتان روشن شود؛باید فکر کنید تا حل شود.

اینشتین می گوید: افکار انسان آن طور است که ممکن است فقط خواندن یک کتاب مسیر سرنوشت میلیون ها انسان را در راه مخصوصی بیندازد.

ولتر فیلسوف و نویسنده فرانسوی می گوید: برگهای کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز می دهند.


 
 
ابوعلی سینا
نابغه مشرق زمین،از پشتکار و علاقه خود به مطالعه و تحقیق بسیار نوشته است.میگویند:یک روز در بازار بخارا؛کتاب فروش دوره گردی کتابی به او عرضه کرد ولی ابن سینا آن را نخرید.کتاب فروش گفت: صاحب این کتاب دچار فقر و تنگدستی است.اگر سه درهم بابت آن بدهی،دعاگوی تو خواهم بود.
منتسکیو
فیلسوف و نویسنده فرانسوی می گوید:من هیچ غمی نداشتم که خواندن یک صفحه کتاب از بین نبرده باشد.کتاب،عمر دوباره است در دنیا لذتی که با لذت مطالعه برابری کند،نیست.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

 

این سخنرانی به درد چه کسانی میخوره؟؟؟

سخنرانی حاج آقا پناهیان

اونایی که تا حالا تو زندگی شون نقصی دیدند اعم از جسمی یا روحی ، مادی یا معنوی که احساس کنید غیر طبیعی و زیادیه، و نمی دونند چرا؟

اونایی که خطاکاری هاشون داره بیش از حد می شه، مشکلات روانی مثل افسردگی عصبی مزاج بودن و ... یا مشکلاتی مثل ضعف حافظه و ... دارن و دنبال ریشه این مشکلشون می گردند و درمان آن!
دیدید بعضی ها خیلی با نشاطند همیشه سرحالند کینه به دلشون نمیاد عصبانی نمی شن حسرت زده نیستند و ...

اونایی که می خوان یک استاد خوب قابل اعتماد بدون انحراف مخصوص خودشون داشته باشند.

و اونایی که در شرف ازدواج هستند و دنبال چند تا سوال کلیدی که خاطرشونو جمع کنه می گردند.
 


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی

Get Flash Code

افسران جنگ سایبری

 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات