هیأت مذهبی، فرهنگی علمدار کربلا شهرستان خدابنده
مطالب وبلاگ هر هفته یک یا دو بار به روز رسانی می شود !
درباره وبلاگ


این وبلاگ شامل شامل :
اطلاعات کامل از برنامه ها ، مراسمات و اهداف هیئت
و همچنین برخی از مطالب و ... فرهنگی، سیاسی ، و اجتماعی می باشد

آدرس سایت هیئت:
www.a82.ir

مدیر وبلاگ : دست به قلم
شنبه 20 خرداد 1391

اسب شطرنج (گفت و شنود)
گفت: یكی از عوامل بازداشت شده فتنه آمریكایی- اسرائیلی، در نامه ای كه به بیرون از زندان ارسال كرده، نوشته است، انتخابات 92 نشان می دهد كه در انتخابات 88 تقلب شده بود یا نه!
گفتم: ولی همین شخص در یك كلیپ ویدیویی كه خودش هم آن را تایید كرده بود، با صراحت گفته بود تقلب در انتخابات جمهوری اسلامی ایران امكان پذیر نیست.
گفت: چه عرض كنم؟! در خبرها آمده بود یكی از عوامل بیرونی فتنه بعد از اعتراف این شخص به ناممكن بودن تقلب در انتخابات گفته بود؛ «مشكل اصلی ما این بود كه چندتا آدمی كه فقط «یك قل دوقل» بلدند را پشت میز شطرنج نشانده بودیم»!
گفتم: ای ول! می گویند دو تا خنگ داشتند شطرنج بازی می كردند، شاه شطرنج از غصه دق كرد، وزیر شطرنج با عصبانیت از وزارت استعفا داد و اسب های شطرنج هم بدجوری رم كردند

روزنامه کیهان - 26 دی ماه

-------------------------------------------------------------

مشاور بوش:
هرچه می كشیم از دست سپاه پاسداران ایران است (خبر ویژه)

یك مشاور سرخورده دولت آمریكا در دوره بوش از مقامات كاخ سفید خواست فعالیت های خود علیه سپاه پاسداران را شدت بخشند.
دانیل پایپس از نومحافظه كاران آمریكایی است كه به هنگام اشغال عراق هشدار داده بود برگزاری انتخابات در عراق موجب روی كار آمدن متحدان ایران خواهد شد، بنابراین آمریكا باید حكومت نظامیان را در بغداد ایجاد كند. با این حال كابوسی كه وی و شمار دیگری از سیاستمداران آمریكایی از آن می ترسیدند، بر سر شان آمد و دوستان ایران با رأی ملت مسلمان عراق روی كار آمدند. آمریكایی ها در همان سالها گفتند كه علت اصلی همدلی میان گروه های شیعه و كرد و جریان های معتدل سنی را نقش آفرینی نیروی قدس سپاه پاسداران می دانند.
دانیل پایپس با این سابقه ذهنی، ضمن مقاله ای كه در واشنگتن تایمز نوشته، از دولت آمریكا خواست از تاكتیك های جنگ سرد علیه ایران به ویژه سپاه پاسداران استفاده كند. وی با اشاره به كتابی از آبراهام موفائر (عضو مؤسسه نومحافظه كار هوور و مشاور حقوقی وزارت خارجه آمریكا) نوشت: واشنگتن از زمان سقوط شاه در دوره كارتر تاكنون، واشنگتن در واكنش به اقدامات تهاجمی ایران، تحریم های بی تأثیر، انتقادها و هشدارهای توخالی ارائه كرده است و از سال 1988 تاكنون دولت آمریكا هیچ توجهی به یك نیروی نظامی ایران كه بگونه ویژه ای از نظام اسلامی این كشور حمایت می كند و غالباً حملاتی را علیه اهداف خارج از ایران اجرا می كند، نداشته است. این نیرو در فارسی به نام «پاسداران» یا «سپاه» خوانده می شود، و در انگلیسی از آن سپاه پاسداران انقلاب ایران یا «آی آر جی سی» یاد می شود. این نیروی متشكل از نخبگان نظامی كه حدود 125 هزار عضو دارد، نقش بزرگی در حیات سیاسی ایران ایفا می كند. پایپس در این تحلیل تصریح می كند: سپاه پاسداران از نیروی زمینی، دریایی و هوایی برخوردار است و برنامه های موشكی بالستیك را اداره می كند. اداره «بسیج» كه اعمال اصول سختگیرانه اسلامی را برعهده دارد نیز به دست سپاه صورت می گیرد. روزنامه آمریكایی در ادامه نوشته است: حدود 15 هزار نیروی «قدس» سپاه نیز وظیفه گسترش انقلاب (امام) خمینی به خارج ایران را برعهده دارد.
در ادامه تحلیل واشنگتن تایمز آمده است: این نیرو نقش مهمی در حمله به آمریكایی ها، متحدان واشنگتن و منافع آنها بویژه با همكاری شركایی مانند حزب الله، حماس و جنبش مقتدا صدر ایفا كرده است. دستاوردهای سپاه شامل انفجار قرارگاه نیروی دریایی آمریكا در لبنان در سال 1983 و تأمین موشك حماس در جنگ سال 2012 با اسرائیل است كه تسلیح مجدد آن همچنان ادامه دارد.
دانیل پایپس می نویسد: به طور كلی، حملات سپاه باعث مرگ بیش از یك هزار نفر از نظامیان آمریكایی شده است.
واشنگتن تایمز به نقل از جیمز دابینز فرستاده ویژه آمریكا در افغانستان می نویسد: باید در ارتباط با ایران از سیاست هایی كه در جنگ سرد مؤثر و منجر به انحلال پیمان ورشو و اتحاد مجدد اروپا شد استفاده شود كه شامل تنش زدایی و تحدید نفوذ، مذاكره در صورت امكان، و مواجهه به هنگام ضرورت است. ما با شوروی و چین نیز به مذاكره نشستیم و در هر دو مورد، مذاكرات دوجانبه در روسیه و چین نظام این كشورها را تغییر داد و نظام ما تغییر نكرد. اكنون زمان آن رسیده كه با ایران نیز بدون قید و شرط و البته جامع مذاكره كنیم.
واشنگتن تایمز در این تحلیل خاطرنشان می كند: سوفائر نیز مانند «چستر كروكر» دیپلمات سابق آمریكا، دیپلماسی را «موتوری كه مواد خام و قدرت های ملموس را به نتایج معنادار سیاسی تبدیل می كند» می داند. او انتظار دارد كه مواجهه و مذاكره همزمان فشار بیشتری بر تهران وارد كرده و به تغییر رفتار وادار كند و احتمالاً منجر به تعطیل شدن برنامه هسته ای ایران می شود.

روزنامه کیهان - 26 دی

----------------------------------------------------------

اما و اگرهای هدفمندی در گزارش جوان آنلاین
حضور رئیس جمهور در مجلس، فاز دوم هدفمندی را کلید خواهد زد؟
 
ماجرای فاز دوم هدفمندی ، از همان روزهای تحویل قانون دیرهنگام بودجه به مجلس آغاز شد.بودجه ای که به گفته مجلس هشتمی ها کلی گویی بود و به جزئیات فاز دوم هدفمندی یارانه ها نپرداخته بود. بعد از آن بود که تنش ها بین مجلس...
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۲۶

جوان آنلاین-سحررحیمی: ماجرای فاز دوم هدفمندی ، از همان روزهای تحویل قانون دیرهنگام بودجه به مجلس آغاز شد.بودجه ای که به گفته مجلس هشتمی ها کلی گویی بود و به جزئیات فاز دوم هدفمندی یارانه ها نپرداخته بود.

بعد از آن بود که تنش ها بین مجلس و دولت شدت گرفت.دولت خلاف قانون مجلس، ۲۸ هزار تومان مابه التفاوت یارانه نقدی را به حساب گروهی از سرپرستان خانوار واریز کرد و پیامک انصراف برای عده ای فرستاد تا به این ترتیب اولین قدم در اجرایی کردن فاز دوم هدفمندی را بر خلاف میل مجلس بردارد.

این اقدام دولت اعتراض وکلای ملت را در پی داشت تا جایی که علی لاریجانی ، رئیس مجلس دست به قلم شد و برای مقام معظم رهبری نامه ای گلایه آمیز درباره هدفمندی یارانه ها نوشت.
حالا نیز اما ظاهرا مصوبه قانونی مجلس مبنی بر ممنوعیت اجرای فاز دوم قانون یارانه ها هم نتوانسته باعث انصراف دولت از اجرای این قانون شود و آنگونه كه وزرای اقتصاد و صنعت و تجارت خبر داده اند مباحث مربوط به فاز دوم قانون هدفمندی در دولت در دست بررسی است.

حالا حتی رئیس جمهور نیز که به سختی در مجلس حاضر می شد و خاطره آخرین حضورش در مجلس در جلسه سوال برای نمایندگان چندان دلچسب نبود و جلسه سوال چیزی جز توهین و استهزا نصیب نمایندگان نکرد، این بار خود در نامه ای خواستار حضور در مجلس و سخنرانی در صحن علنی مجلس شده است.

سخنرانی که از لحاظ قانونی بی مشکل است اما مجلس گفت و گوی دوسویه را پیشنهاد داده که در آن هم مجلس و هم رئیس جمهور سخن بگویند و تبادل نظر کنند.

البته گفته شده که رئیس جمهور به دلیل مشغله کاری نمی تواند اظهارات نمایندگان را بشنود اما وکلای ملت این خبر را تکذیب کرده اند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس درباره این جلسه گفته: جلسه مجلس با رئیس‌جمهور به مدت ۴ ساعت و علنی خواهد بود و به صورت مستقیم از رادیو پخش می‌شود.

عبدالرضا مصری در جمع خبرنگاران در خصوص حضور رئیس‌جمهور در جلسه علنی مجلس اظهار داشت: جلسه‌ای که قرار است رئیس‌جمهور به مجلس بیاید روز چهارشنبه و به صورت علنی برگزار خواهد شد که این جلسه مستقیما هم از رادیو پخش می‌شود مگر اینکه درخواستی در این رابطه به مجلس برسد.

وی افزود: قرار است در این جلسه تعدادی از نمایندگان مجلس هم صحبت کنند و مسائلشان را با رئیس‌جمهور در میان بگذارند.

مصری ادامه داد: البته ما شایعاتی شنیده‌ایم که قرار است رئیس‌جمهور یک ساعت گزارش دهد و برود اما این موضوع تاکنون به صورت رسمی به ما اعلام نشده است.

وی گفت: اگر درخواست رئیس‌جمهور این است که فقط خودش صحبت کند انتظار تعامل وجود ندارد؛ مجلس و دولت باید در فضای صمیمی با هم صحبت کنند و اگر فقط رئیس‌جمهور صحبت کند برای مردم عائدی ندارد و این جلسه مفید نخواهد بود.

از سوی دیگر، عضو شورای مرکزی فراکسیون رهروان ولایت نیز از برگزاری نشست مشترک مجمع عمومی دو فراکسیون رهروان ولایت و اصولگرایان مجلس در روز سه شنبه خبر داده است .

اسماعیل جلیلی با اعلام این خبر اعلام کرده: با هماهنگی هیات رئیسه فراکسیون های رهروان ولایت و اصولگرایان مجلس مقرر شد مجمع عمومی مشترک هر دو فراکسیون روز سه شنبه ۲۵/۱۰/۹۱ راس ساعت ۴ بعد از ظهر به مناسبت حضور رئیس جمهور در جلسه علنی روز چهارشنبه برگزار شود.

نماینده مسجد سلیمان گفت: موضوع جلسه بحث و تبادل نظر در خصوص هدفمندی یارانه ها اس تا به این ترتیب احتمال سخنرانی یارانه ای رئیس جمهور در مجلس قوت بگیرد.

گفتنی است، شخص رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره حضور رئیس جمهور در ۲۷ دی در مجلس شورای اسلامی گفت : ما کشور بزرگی هستیم و اقتصاد درحال پیشرفت داریم اما بدخواهان به دنبال آسیب زدن به آن هستند.

وی افزود : سالهاست که اقتصاد ما اشکالات ساختاری دارد و طراحی های دشمنان ما نیز بر این اساس صورت می گیرد بنابراین به مجلس می رویم تا بتوانیم از این مراحل عبور کنیم و رشد کشور با سرعت ادامه پیدا کند.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
پنجشنبه 18 خرداد 1391

شکاف خانه کعبه (رکن یمانی) که هر ساله در 13 رجب دوباره شکاف میخورد !

این شکاف از خانه کعبه برای ورود فاطمه بنت اسد برای ولاذت امام علی (ع) به اذن خدا  ایجاد شد !

وهابی های عربستان بارها سعی کرده اند تا این شکاف را تعمیر و بپوشانند !

 
 

 

 

 

صحنه ای از افرادی که مشغول تعمیر کعبه از داخل آن هستند:


 


 

تصاویر نزدیکی از محل شکاف که تلاش شده است با میخهای بلند و بست فلزی متصل و مهار شود:


 

 


 


 

 
 
 
 
 
 
 
 


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
دوشنبه 15 خرداد 1391

دیدار مسئولان و كاركنان حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح با رهبر انقلاب

چهارشنبه 27/10/91

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار مسئولان و كاركنان حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح، با اشاره به قطعی بودن وعده الهی در یاری صابران و متوكلین و یاری كنندگان دین خدا، تأكید كردند: مصداق عینی تحقق وعده الهی، نظام جمهوری اسلامی است كه به رغم همه فشارها و طراحی های دشمن، بعد از گذشت 34 سال اكنون یك نظام محترم، مقتدر، اثرگذار در مسائل منطقه ای و جهانی، دارای ملتی بزرگ، فهیم، دشمن شناس و لحظه شناس، و دارای پیشرفتهای بزرگ علمی است.
رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر اینكه باید به خداوند متعال توكل كرد و به یاری خداوند نیز خوشبین بود، افزودند: جبهه استكبار تمام تلاش و توان خود را بكار گرفته است تا از طریق تحریم ها و فشارها، ملت ایران را وادار به تسلیم كند اما این ملت سختی ها را تحمل می كنند زیرا نقشه و تاكتیك دشمن و هدف راهبردی او را متوجه شده و براساس فهم و تشخیص صحیح، عمل می كند.
حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان كردند: همانگونه كه پیروزی انقلاب اسلامی در شرایط ناباورانه سال 57، مصداق تحقق وعده الهی بود، ادامه انقلاب اسلامی و توانمندی و قدرتمندی و پیشرفت افزایش یابنده آن نیز، به رغم همه تندبادها و فشارهای سنگین و دشمنی عمیق دنیای استكبار، مصداق عملی شدن وعده الهی است.
ایشان فهم، دشمن شناسی و لحظه شناسی ملت ایران را یكی از مسائل اعجاب انگیز خواندند و افزودند: در قضایای سال 88 كه دشمن تصور می كرد، طراحی ده ساله او بر ضد جمهوری اسلامی به نتیجه رسیده است، ملت ایران با قدرت در صحنه حاضر شد و بر دهان مخالفان و معارضان بین المللی زد، چه برسد به مزدوران داخلی آنها كه در مقابل عظمت ملت ایران به حساب نمی آیند.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: ملت ایران بار دیگر در روز 22 بهمن، قدرت، شادابی و فهم خود را در مقابل جهانیان، به رخ خواهد كشید.
حضرت آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از سخنان خود، حفاظت اطلاعات را ایمنی بخش نیروهای مسلح و مسئولیت آن را سنگین، افتخار آمیز و همراه با شرف و منزلت دانستند و تأكید كردند: از دیدگاه اسلام، نیروهای مسلح، مجموعه ای مكانیكی و همچون یك ماشین بی اراده نیستند بلكه سازمانی انسانی و دارای مجموعه ای از عقل و خرد، عزم و اراده و تصمیم، و ایمان و عواطف است


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی

Get Flash Code

افسران جنگ سایبری

 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات